Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Niedziele handlowe. Czy jutro 30 czerwca sklepy będą otwarte?

188
Podziel się:

W 2019 r. niedziele handlowe z uwagi na zakaz handlu przypadają zdecydowanie rzadziej. Podpowiadamy, czy jutro 30 czerwca zrobisz zakupy.

Niedziele handlowe. Czy jutro 30 czerwca zrobimy  zakupy?
Niedziele handlowe. Czy jutro 30 czerwca zrobimy zakupy? (East News)

Niedziele handlowe. Czy jutro 30 czerwca sklepy będą otwarte?

W 2019 r. niedziele handlowe w Polsce przypadają coraz rzadziej. Wszystko za sprawą zaostrzenia ustawy dotyczącej zakazu handlu.

Obecnie zakupy możemy zrobić zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkami pozostają te, w które wypadają ważne święta, m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie.

Najbliższa niedziela 30 czerwca jest niedzielą handlową. Zdecydowana większość galerii handlowych, sklepów oraz supermarketów będzie otwarta według wskazanych wcześniej godzin.

Zobacz: Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Będą zmiany w ustawie?

Ustawa ograniczająca handel w weekendy obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. Od tego czasu niedziele handlowe przypadały zazwyczaj dwa razy w miesiącu. Od stycznia br. ustawa została zaostrzona i zakupy zrobimy jeszcze rzadziej.

Zakaz handlu - czerwiec 2019

  • niedziele niehandlowe - 2, 9, 16, 23 czerwca
  • niedziela handlowa - 30 czerwca

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. dystrybucja, magazynowanie, logistyka oraz przeładunki. Z zakazu wyłączone są natomiast np. stacje benzynowe i apteki.

Jak informowaliśmy w połowie marca, w Sejmie parlamentarzyści oraz przedstawiciele handlu podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem sprzedaży.

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii podjęło jednak decyzję, że żadne zmiany w ustawie o zakazie handlu nie są potrzebne.

Od stycznia 2020 r. wszystkie niedziele w Polsce będą ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(188)
Bądź wyrozumi...
5 lata temu
Kochani handel to nie jest zawód ratujący życie czy zawód który wpływa np.na bezpieczeństwo narodowe czemu zawsze znajdą się tacy który zabraniają innym prawa do tego niedziela to dzień dla rodziny i dla nas samych jeśli jakaś grupa zawodowa może mieć ten dzień wolny to czemu im tego zabronić ? Zakupy można zrobić w ciągu tygodnia A w niedzielę I tak czynnych jest wiele sklepików w których można zrobić zakupy iść na ciastka lody czy kupić napoje ten jeden dzień w tygodniu wywołuje tyle niezadowolenia ? CZEMU mam bronić innym do chwili wytchnienia i pobytu z rodziną?
Szanuj co mas...
5 lata temu
Czytam Wasze wypowiedzi i odpowiedzi na opinię i doszłam do wniosku ze Polak nigdy nie będzie zadowolony jak mu jest dobrze musi być w niewoli albo bity po łbie żeby miał się przeciw czemu buntować i kogo nienawidzić i o parodio j ak mu robią dobrze to tnarzeka ze za dobrze i po co ? CZEMU ktoś ma wolne jak ja nie mam ? Ale gdyby związki walczyły o wolne niedziele i przegrały to było by niesprawiedliwie bo powinna być wolna niedziela źli politycy nie dali ech ludzie co z wami nie potraficie docenić tego ze jest nieźle CIESZMY SIE POKI NIE BEDZIE ZLE
Sobota nie wy...
5 lata temu
Ludzie sami pchacie się do niewolniczej pracy ? A gdzie wolność i radość z tej wolności
Sobota do 22 ...
5 lata temu
Są Zawody gdzie praca w niedzielę jest konieczna ale zakupy można zrobić w sobotę do 22
Zakupy w sobo...
5 lata temu
Wiele zawodów w Polsce miało i ma wolne soboty i niedziele czemu tak tepucie tych biednych handlowców którzy w końcu doczekali się tego wolnego dnia
...
Następna strona