Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|
aktualizacja

Niedziele handlowe. Czy jutro 4 sierpnia sklepy będą otwarte?

1
Podziel się:

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Obecnie zakupy zrobimy zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy.

Niedziele handlowe. Czy jutro 4 sierpnia sklepy będą otwarte?
Niedziele handlowe. Czy jutro 4 sierpnia sklepy będą otwarte? (WP.PL)

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 4 sierpnia sklepy będą otwarte?

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zaostrzeniu ustawy dotyczącej zakazu handlu.

Aktualnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

Najbliższa niedziela 4 sierpnia jest więc niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów.

Zobacz także: Zobacz: Niedziele handlowe 2019. Zakaz handlu. Bujara w naszym studiu pokazał dane, które dopiero zostaną przedstawione w Sejmie

Zgodnie z ustawą, we wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np.dystrybucja, magazynowanie, przeładunki oraz logistyka.

Z zakazu wyłączone są m.in. stacje benzynowe, piekarnie, apteki, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie.

Niedziele handlowe - sierpień 2019

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko z powodu zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj dwa razy w miesiącu. W nowym roku ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu.

Niedziele niehandlowe - sierpień 2019:

  • 4 sierpnia
  • 11 sierpnia
  • 18 sierpnia

Niedziele handlowe - sierpień 2019:

  • 25 sierpnia

Jak wskazuje ustawa, wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
user
5 lata temu
W każdą sobotę wyświetlacie na stronie głównej podobnie chwytliwy tekst o niedzieli handlowej, by kliknąć i nabić odsłony. Może wystarczy - większość już to rozgryzła :)