Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

Niedziele handlowe styczeń 2019 - nowe zasady w zakazie handlu

5
Podziel się:

Nowy rok, więc i nowe zasady w zakazie handlu. W 2019 roku niedziele handlowe będą wypadały o wiele rzadziej.

Niedziele handlowe styczeń 2019 - tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu.
Niedziele handlowe styczeń 2019 - tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. (iStock.com)

Niedziele handlowe styczeń 2019 – kiedy

Od stycznia 2019 roku niedziele handlowe będą wypadały jedynie w ostatni weekend miesiąca. Oznacza to o wiele mniej szans na zrobienie zakupów w niedziele, a także spore zamieszanie w pierwszych tygodniach nowego roku.

W 2019 roku odbędzie się 15 niedziel handlowych. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał w ostatnie niedziele miesiąca, a dodatkowo także 14 kwietnia oraz 15 i 22 grudnia. Trzy ostatnie niedziele handlowe poprzedzają Wielkanoc oraz Boże Narodzenie.

Niedziele handlowe styczeń 2019 – kiedy sklepy będą otwarte?

6 stycznia – zakaz handlu
13 stycznia – zakaz handlu
20 stycznia – zakaz handlu
27 stycznia - niedziela handlowa

Niedziele handlowe styczeń – sklepy wolne od zakazu handlu

Ponieważ niedziele handlowe będą występowały coraz rzadziej, warto pamiętać, które sklepy nie są objęte zakazem handlu. W każdą niedzielę zakupy można zrobić w sklepach działających na zasadzie tzw. franczyzy. Zaliczają się do nich m.in. placówki sieci Żabka oraz Carrefour Express. Dodatkowo na klientów zawsze czekają stacje benzynowe, które również nie zostały objęte zakazem handlu w niedzielę. Bez zmian, w 2019 roku, w każdą niedzielę czynne będą miejsca rozrywki takie jak kina czy kręgielnie, a także lokale gastronomiczne. W każdą niedzielę można zatem udać się do restauracji, kawiarni oraz lodziarni.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
ludz
4 lata temu
W każdą niedzielę można zatem udać się do restauracji, kawiarni oraz lodziarni. super dziękuję za łaskę, że można iść i się bawić w tym wolnym kraju.
ja111
4 lata temu
To jest po prostu glupie,handel traci obroty-wiec bedzie odplyw kapitalu zagranicznego,co oznacza mniej miejsc pracy no i mniej wplywow do budzetu.Wystarczylyby zmiany organizacyjne,tak by pracownicy mieli np.dwie niedziele wolne w miesiacu.A tak,to jest "wylewanie dziecka z kapiela".
Piswon
4 lata temu
Pis rujnuje Polskę.
ed
4 lata temu
Głupie nie przemyślane pomysły z ZAMYKANIEM Centrów Handlowych w NIEDZIELĘ to pod każdym względem bardzo zły pomysł , a ukłon w stronę KK......... Zamiast ucywilizować handel po przez określenie max ilości niedziel pracujących w miesiącu dla pracownika plus premia za niedzielę , ZAMYKA się handel , ale już inne zawody , ustawa nie obowiązuje,........ PYTANIE : czym różnią się np "biedne kasjerki " np. od kelnera , kierowcy , pracownika ORLENU ??
jku
4 lata temu
Według mnie, knajpki. kawiarenki, na terenie galerii handlowych powoli zaczną niknąć. Gdyby handel ograniczono w niedziele godzinowo, skorzystaliby wszyscy. Zamknięcie na amen, specjalnie do punktów gastronomicznych, ludzi nie przyciągnie.