Notowania

Niemal 30 tys. osób najpóźniej jutro musi dostać podwyżki. Patryk Jaki obiecał

Najpóźniej w piątek na kontach funkcjonariuszy Służby Więziennej powinny znaleźć się obiecane jeszcze w ubiegłym roku pieniądze. Tak przynajmniej wynika z obietnicy Patryka Jakiego złożonej szefowi związku zawodowego działającego w służbie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Facebook NSZZ FiPSW)
Niemal 30 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej do piątku powinno dostać obiecane pieniądze (Fot: Marcin Bielecki;Screen: Money.pl)

Podwyżki w średniej kwocie 600 zł dla każdego funkcjonariusza Służby Więziennej zostały obiecane w listopadzie minionego roku. To wówczas związki zawodowe służb mundurowych przekonały rząd do przyznania podwyżek – MSWiA podpisało porozumienie z podległymi sobie służbami m.in. policjantami oraz Strażą Graniczną, a Ministerstwo Sprawiedliwości ze Służbą Więzienną.

W przypadku tych ostatnich związkowcy zgodzili się na podwyżki od 1 stycznia 2019 r. z zastrzeżeniem, że zostaną wypłacone najpóźniej we wrześniu. Taki scenariusz nie przypadł jednak do gustu funkcjonariuszom, którzy grozili wznowieniem protestu i masowym "chorowaniem" w maju.

Nie wszyscy funkcjonariusze dożyją "drugiej emerytury" i dlatego chcą zmiany "15a"
Dożyć do godnej emerytury. Mundurowi czekają na zmianę przepisu 15a

Raczej do tego nie dojdzie, ponieważ premier pod koniec marca podpisał rozporządzenie o ustaleniu wielokrotności kwoty bazowej, co otworzyło drogę do uruchomienia wypłat. Poinformował o tym 12 kwietnia NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Oglądaj też: Bartłomiej Sienkiewicz o Zielińskim: ten pan w MSWiA to katastrofa

Kilka dni później 16 kwietnia przewodniczący związku Czesław Tuła opublikował na Facebooku oświadczenie, z którego wynika, że funkcjonariusze obiecane pieniądze dostaną przed świętami.

"W sprawie realizacji i wypłaty podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia. Natomiast jeśli chodzi o pracowników cywilnych to trwają jeszcze prace legislacyjne" – brzmi fragment oświadczenia.

To oznacza, że pieniądze na kontach funkcjonariuszy, których według najnowszych danych jest 27 286, muszą znaleźć się najpóźniej w piątek 19 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: służba więzienna, sw, podwyżki, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-04-2019

pamAha. Tylko dla nauczycieli i niepełnosprawnych nie ma pieniędzy.

18-04-2019

klossOczywiście służby mundurowe dostają podwyżki. Reszta" baranów" będzie "strzyżona".

18-04-2019

pedelklawisze dostaja tak jak krowy a nauczyciele co

Rozwiń komentarze (243)