Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Lis
|
aktualizacja

Niemal 30 tys. osób najpóźniej jutro musi dostać podwyżki. Patryk Jaki obiecał

242
Podziel się:

Najpóźniej w piątek na kontach funkcjonariuszy Służby Więziennej powinny znaleźć się obiecane jeszcze w ubiegłym roku pieniądze. Tak przynajmniej wynika z obietnicy Patryka Jakiego złożonej szefowi związku zawodowego działającego w służbie.

Niemal 30 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej do piątku powinno dostać obiecane pieniądze
Niemal 30 tys. funkcjonariuszy Służby Więziennej do piątku powinno dostać obiecane pieniądze (PAP/Facebook NSZZ FiPSW, Marcin Bielecki;Screen: Money.pl)

Podwyżki w średniej kwocie 600 zł dla każdego funkcjonariusza Służby Więziennej zostały obiecane w listopadzie minionego roku. To wówczas związki zawodowe służb mundurowych przekonały rząd do przyznania podwyżek – MSWiA podpisało porozumienie z podległymi sobie służbami m.in. policjantami oraz Strażą Graniczną, a Ministerstwo Sprawiedliwości ze Służbą Więzienną.

W przypadku tych ostatnich związkowcy zgodzili się na podwyżki od 1 stycznia 2019 r. z zastrzeżeniem, że zostaną wypłacone najpóźniej we wrześniu. Taki scenariusz nie przypadł jednak do gustu funkcjonariuszom, którzy grozili wznowieniem protestu i masowym "chorowaniem" w maju.

Raczej do tego nie dojdzie, ponieważ premier pod koniec marca podpisał rozporządzenie o ustaleniu wielokrotności kwoty bazowej, co otworzyło drogę do uruchomienia wypłat. Poinformował o tym 12 kwietnia NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

Oglądaj też: Bartłomiej Sienkiewicz o Zielińskim: ten pan w MSWiA to katastrofa

Kilka dni później 16 kwietnia przewodniczący związku Czesław Tuła opublikował na Facebooku oświadczenie, z którego wynika, że funkcjonariusze obiecane pieniądze dostaną przed świętami.

"W sprawie realizacji i wypłaty podwyżek uzyskaliśmy zapewnienie wypłaty tych środków dla funkcjonariuszy do Świąt Wielkanocnych 2019 roku z wyrównaniem od 1 stycznia. Natomiast jeśli chodzi o pracowników cywilnych to trwają jeszcze prace legislacyjne" – brzmi fragment oświadczenia.

To oznacza, że pieniądze na kontach funkcjonariuszy, których według najnowszych danych jest 27 286, muszą znaleźć się najpóźniej w piątek 19 kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(242)
As
4 lata temu
Wprowadzić kare śmierci dla skazanych za najcięższe wykroczenia
Obiektywny
4 lata temu
Na służby, nacisku zawsze znajdą pieniądze. Nauczyciel pis-owi nie potrzebny, zwłaszcza dobry, bo to problem, nauczy myślenia i się zacznie. pis kocha ciemnogród i chce doprowadzić społeczeństwo do tego stanu. Inteligencja to wróg. Tak było z lenina, stalina i u nas za komuny. Tak dla pis-u inteligencja to wróg.
jury
4 lata temu
A co ma taki Jaki do decydowania o podwyżkach kto to jest ten łachudra. To teraz zwykły urzędas ma prawo decyzji co za rząd.
Felek
4 lata temu
to niech nauczyciel zamieni się pracą z klawiszami na pewno nie będzie chciał tej pracy ani podwyżki
EMERYT Z 43...
4 lata temu
KIEDY TEN POLSKI SYF BEDZIE MIAL KONIEC???????????????????????????
...
Następna strona