Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Niemcy. Niezaszczepieni jednak wejdą do sklepów

24
Podziel się:

Sąd administracyjny w Lueneburgu w Dolnej Saksonii zawiesił zasadę 2G, która umożliwiała wejście do niektórych sklepów wyłącznie osobom zaszczepionym, lub ozdrowieńcom. Zdaniem sędziów, takie przepisy nie są wcale konieczne do powstrzymania koronawirusa a zasada jest sprzeczna z ogólną zasadą równości

Niemcy. Niezaszczepieni jednak wejdą do sklepów
Niezaszczepieni będą mogli wejść do sklepów (ONS, Photoshot)

Od poniedziałku w dolnosaksońskim sektorze handlu detalicznego obowiązywała zasada, w myśl której zakupy w większości sklepów mogły robić tylko osoby zaszczepione lub ozdrowieńcy. Zasadą nie były objęte tylko sklepy z podstawowymi artykułami, czyli spożywcze i drogerie.

Skargę na tę regulację złożyło do sądu przedsiębiorstwo, które w Dolnej Saksonii prowadzi sklepy detaliczne z asortymentem mieszanym.

Restrykcje niepotrzebne

Uzasadniając swoją decyzję, sąd uznał m.in., że nie jest możliwe proste zastosowanie wyników badań dotyczących rozprzestrzeniania się koronawirusa w zamkniętych przestrzeniach w sektorze sportu i rekreacji do sektora handlu detalicznego.

Zobacz także: Inflacja zostanie na lata? Minister finansów: Potrzebujemy spokoju

W samym tylko sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi, który jest wyłączony z nowej regulacji, dochodzi do zdecydowanej większości codziennych kontaktów między klientami - wskazał sąd.

"Handel nie napędza zakażeń"

Cytowany przez dziennik "Bild" szef grupy parlamentarnej liberalnej partii FDP w parlamencie Dolnej Saksonii Stefan Birkner orzeczenie sądu w Lueneburgu przyjął z zadowoleniem.

- Sektor detaliczny ewidentnie nie napędza zakażeń, zasada 2G w sektorze detalicznym nie przysłuży się ochronie przed zakażeniami - powiedział.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(24)
evi
rok temu
Brawo! Zasypać sądy pozwami o dyskryminację, bo już innego pomysłu nie ma na to co robią ludziom!
wolny zdrowy
rok temu
Skończcie już z tą opłaconą pandemią. Oddajcie ludziom wolność. Ludzie biorą ten wasz preparat, nie ze strachu przed chorobą, nie w trosce o swoje zdrowie, tylko żeby iść z dzieckiem do kina lub wyjechać na wakacje za granicę. Koniec tej obłudy!!! Kochani obudźcie się!! Dziękuje za mundurowych, za personel medyczny, za wszystkich, którzy stawiają opór przed tymi przymusowymi szcze pie nia mi. Apel do naszego rządu. Bądźcie jednym z nielicznych, może jednym z pierwszych na świecie, którzy postawią kres tej zbrodni. Liczymy na Was. Pozdrawiam wszystkich, zasz cze pio nych i nie. Nie dajmy się skłócić.
Ewa
rok temu
Dyskryminacja ludzi w całej Europie SZOK XXI W LUDZI SEGREGOWAC
nick
rok temu
jeden spraiwdliwy sedzia wsrod covidfaszystow zdecydowane nie dla powtórki faszyzmu pamietajcie ci nizej byli osadzeni i osadzeni w wiezieniach
brX
rok temu
ktoś w końcu poszedł po rozum do głowy ... brawo !!! lepiej późno niż wcale !!!
...
Następna strona