Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Niepewna przyszłość LOT-u. Spółkę może zastąpić inny przewoźnik

232
Podziel się:

Nowa spółka LOT Polish Airlines SA złożyła wniosek o certyfikat przewoźnika lotniczego. Informację potwierdził nam rzecznik prasowy firmy. To może być krok w stronę zastąpienia siostrzanego przedsiębiorstwa, czyli Polskich Linii Lotniczych LOT.

Niepewna przyszłość LOT-u. Spółkę może zastąpić inny przewoźnik
(Flickr)
bEErVakB

Należąca do Polskiej Grupy Lotniczej spółka LOT Polish Airlines SA została założona w maju. Teraz okazało się, że przedsiębiorstwo wystąpiło o wydanie certyfikatu przewoźnika lotniczego (AOC). Dzięki temu dokumentowi firma będzie mogła wykonywać loty komercyjne. Informację tę potwierdził nam rzecznik LOT-u Krzysztof Moczulski.

Portal pasazer.com podaje, że wniosek miał wpłynąć do Urzędu Lotnictwa Cywilnego w ubiegłym tygodniu. Jak dotąd władze PGL utrzymywały, że powołanie nowej spółki ma na celu wyłącznie "uporządkowanie działalności operacyjnej". Teraz pojawia się przypuszczenie, że nowa spółka miałaby zastąpić siostrzane przedsiębiorstwo - czyli Polskie Linie Lotnicze LOT - które przeżywa głęboki kryzys.

Z powodu zawirowań wywołanych epidemią koronawirusa LOT praktycznie nie zarabia, a ponosi wysokie koszty, m.in. umów leasingowych czy wynagrodzeń pracowników i załogi. Przed kilkoma dniami minister aktywów państwowych Jacek Sasin, nie wykluczał ponadstandardowych działań wobec przewoźnika i jego niepewnej przyszłości.

bEErVakD

"Kontrolowana upadłość LOT to możliwy scenariusz, ale traktuję go jako absolutną ostateczność; na razie nie ma takiego pomysłu, realizujemy inny scenariusz" - powiedział wicepremier w RMF FM.

Według nieoficjalnych informacji w pierwszej kolejności nowym certyfikatem dla LOT Polish Airlines SA ma być objęty jeden samolot z każdego typu. Kolejne maszyny byłyby dopisywane sukcesywnie. Niewykluczone, że w finansowaniu nowego przewoźnika będzie uczestniczyć Polski Fundusz Rozwoju (PFR), który opracowuje obecnie rozwiązania ratunkowe dla LOT-u.

Zobacz także: Obejrzyj: Wakacje 2020. Kolejne kraje otwierają się na Polaków
bEErVakJ

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEErVale
KOMENTARZE
(232)
obserwator 3
rok temu
PiSie syny na LOT się obłowili a teraz likwidują
dlugi
rok temu
HAHAHAHAH, zaraz wywala wszystkich pracowników bez odprawy, bo spółka upada i zatrudnią ich od nowa w nowym LOT'cie. Oczywiście klienci nie dostana odszkodowań za bilety, bo spółka LOT upadła.
AndyS
rok temu
a Sasin powiedział niedawno że upadłość PLL Lot to jedynie rozważania o ostatecznych rozwiązaniach> Tyle są warte jego słowa
bEErValf
jako
rok temu
najpierw zwrot kasy za bilety !!!!!!!!
DDRka
rok temu
dlaczego luftwafe lata przez caly czas a LOT uziemniony?.... ... Kto za tym stoi????
...
Następna strona