Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Niepokojąca sytuacja na polskich rzekach. Wody Polskie o ryzyku podtopień

- Jesteśmy w trakcie odwilży i trzeba się spodziewać, że poziom wody będzie się zwiększać - mówi w programie "Money. To się liczy" Krzysztof Woś, zastępca prezesa Wód Polskich ds. ochrony przed powodzią i suszą. Jaki plan mają Wody Polskie na zapobieżenie ewentualnym podtopieniom? - Trzeba jak najszybciej uporać się z pokrywą lodową - podkreślił Woś. Gość programu "Money. To się liczy" zapewnia, że Wody Polskie są w stałym kontakcie ze służbami i samorządami, szczególnie w okolicach Płocka i Dobrzynia. - Trzymamy rękę na pulsie - mówi Woś. Nie wyklucza jednocześnie, że do uszkodzeń wałów przeciwpowodziowych może dojść. Przedstawiciel Wód Polskich dodaje również, że w walce kluczowe są lodołamacze. - Jesteśmy w trakcie wprowadzania 4 nowych lodołamaczy, kolejne 4 są w tej chwili budowane - mówi Woś.

21
Podziel się:
KOMENTARZE
(21)
smoczyca
3 lata temu
Zamiast jakichś dyrdymałów i przekopu mierzei wiślanej, żeby kajaków nie ciągać po lądzie, lepszym rozwiązaniem byłby remont już istniejących zbiorników wody, zapór i budowa nowych. Ale w PL, gdzie mamy najmniejsze zasoby wody, bardziej jest potrzebny największy w Europie port lotniczy. Cóż, jak się z chama zrobi pan, to tak jest.
Obserwator
3 lata temu
Budujemy lodołamacze no sorry a coś cie robili przez ostatnich 10 lat ? No nie było zim to nie były potrzebne ta jak już wybudujecie to będzie wiosna i będą zbędne .
Płocczanka
3 lata temu
JAKIE PLANY CO DO REGULACJI WISŁY MAJĄ WODY POLSKIE ???????? MINĘŁO TYLE LAT OD OGROMNEJ POWODZI , A WISŁY NIKT NIE POGŁĘBIA !!!!!! CO ZA TEM ROBI TEN SZTUCZNY TWÓR WODY POLSKIE ????????
robol
3 lata temu
niech widy polskie zaczną od wymiany prezesa "lodołamacza"
Rychu
3 lata temu
Redaktor-zenada, pytania na poziomie przedszkolaka.KADLUBA a nie kadlubu,do szkoly jazda.Przed wywiadem trzeba bylo poradzic sie zwyklego marynarza,PORAZKA.
...
Następna strona