Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nieruchomości w cenie. Działka z domem pod rozbiórkę już nie odstrasza

Ceny nieruchomości utrzymują się na wysokich poziomach, a może być jeszcze drożej. Deweloperzy, ale i prywatni inwestorzy szukają nowych gruntów pod zabudowę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Archiwum prywatne)
Rozbiórka domu kupionego z ziemią, to sposób na nową inwestycję w dobrej lokalizacji.

Ceny mieszkań rosną z miesiąca na miesiąc. Boom budowlany trwa w najlepsze. Jednak coraz trudniej z pozyskaniem atrakcyjnych gruntów pod zabudowę. Rozwiązaniem stają się parcele z nieruchomościami pod rozbiórkę - pisze "Rzeczpospolita".

Ceny nieruchomości w górę. Jest drogo, będzie drożej, gdy do akcji wkroczą inwestorzy

Jak wynika z danych spółki Cenatorium, takie parcele już nie odstraszają inwestorów. Zwroty z inwestycji w nieruchomości są na tyle kuszące, że są oni skłonni ponieść dodatkowe koszty.

– W obliczu wysokich cen mieszkań może się okazać, że rozbiórka starego budynku i postawienie nowej nieruchomości jest szansą na dobry biznes i dom w dobrej lokalizacji – komentuje na łamach dziennika Anna Karaś, analityk Cenatorium.

Zobacz także: Ceny mieszkań. W stolicy średnia przebiła 10 tys. zł

Między 2016 a 2019 rokiem nastąpił dynamiczny wzrost liczby wydawanych pozwoleń na rozbiórkę domów. Decydują się na to przede wszystkim deweloperzy, ale nie brakuje również inwestorów prywatnych, którzy są skłonni podjąć się rozbiórki kupionej wraz ziemią nieruchomości. Potwierdzają to dane z aglomeracji Warszawskiej.

Mieszkania wciąż drożeją. A perspektywy obniżek nie ma
Ceny mieszkań w Polsce rosną. Lata wyrzeczeń i średnia pensja to za mało

– W 2016 r. we wszystkich powiatach (wraz z Warszawą) wydano 124 takie pozwolenia, podczas gdy w 2019 r. – już 197. W analizowanym okresie prawdopodobnie wyburzono 716 domów, jednak tylko 138 z inicjatywy osób prawnych – informuje "Rz" Anna Karaś.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Tagi: nieruchomośc, mieszkania, rozbiórka, nieruchomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
09-03-2020

LacIdzie zapaść gospodarcza i ceny mieszkań za parę miesięcy 50 % w dół...

09-03-2020

dzaiłkowiczłakomym kąskiem są działki rodzinne często w bardzo dobrych lokalizacjach ,tylko patrzeć którzy politycy oraz rząd będa się ślinić na współpracę z … Czytaj całość

09-03-2020

sabaTo już zdziczały boom bez żadnej kontroli tzw. władzy. Developer chce tylko wybudować mieszkania, bo to niezła kasa. A infrastruktura ( np. drogi, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (25)