Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
CHE
|

Niespełniona obietnica Dworczyka. Muzeum Bitwy Warszawskiej z kolejnym opóźnieniem

112
Podziel się:

Wstępne plany oddania Muzeum mówiły o sierpniu 2020 r. Teraz, po roku zwłoki, termin został przesunięty raz jeszcze. W 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej przybytek, który ma upamiętnić wydarzenie dla potomnych, nadal pozostaje placem budowy.

Niespełniona obietnica Dworczyka. Muzeum Bitwy Warszawskiej z kolejnym opóźnieniem
Muzeum Bitwy Warszawskiej miało być otwarte w 2020 roku
bEJLNhhN

Nie w 2020, tylko w 2023 r. Muzeum Bitwy Warszawskiej zostanie otwarte dla zwiedzających. Z dwóch lat przeznaczonych na budowę szybko zrobiło się pięć. Powód opóźnień? Znajdzie się kilka.

Jak przypomina "Fakt", ogłoszony w 2018 przetarg na budowę fundamentów i dwóch masztów trzeba było unieważnić, ponieważ wykonawca zażądał za wykonanie prac 100 milionów złotych, choć MON dysponował blisko 1/4 tej kwoty (28 mln).

bEJLNhhP

Pojawiły się też problemy z projektem i ostatecznie dopiero w sierpniu 2020 roku na miejscu zaczęto prace budowlane, również hucznie promowane przez ministra Błaszczaka.

Zobacz także: Bursztynowa Komnata w Mamerkach. Ekspert o poszukiwaniach legendarnego skarbu

Na miejsce stworzenia Muzeum Bitwy Warszawskiej wybrano Ossów i już w 2017 roku rozpoczęto przymiarki do rozpoczęcia budowy. Plany ogłosili wspólnie ówczesny minister obrony narodowej, Antoni Macierewicz, ale także Michał Dworczyk, dziś szef KPRM, a wówczas wiceminister w MON.

bEJLNhhV

"Rozpoczynamy projekt budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej! Dziś została wyłoniona koncepcja. 3majcie kciuki - termin sierpień 2020... " – pisał w 2017 roku na Twitterze Michał Dworczyk.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJLNhiq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(112)
Lila
2 miesiące temu
Tak, szczególnie wam lewacy zależy na powstaniu tego muzeum...
POL10000
2 miesiące temu
Nie da się zarabiać na budowach które się zakończyły. Ale na takich które trwają zawsze jeszcze idzie wysupłać jakieś pieniądze dla swoich ulubieńców. Taki Cyrk w budowie, najlepszy biznes pod słońcem. Jeszcze lepszym może być tylko jego rozbiórka jak się okaże że będzie konieczna. I w ten sposób odwalimy kupę solidnej, dobrze opłaconej, nikomu niepotrzebnej roboty.
Pol
2 miesiące temu
ech, czemu się nie dziwie?
bEJLNhir
gość
2 miesiące temu
Dworczyk jak zwykle znowu się sprawdził! :D
Cheops
2 miesiące temu
Teraz budować będą Pałac Suski .W nim mauzoleum braci Kaczyńskich .
...
Następna strona