Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Ograniczenia dla niezaszczepionych? GIS nie wyklucza takich regulacji

512
Podziel się:

GIS nie wyklucza, że wraz z rozwojem pandemii w Polsce mogą zostać wprowadzone regulacje, które będą chronić osoby zaszczepione przed ryzykiem kontaktu z osobami niezaszczepionymi. Chodzi głownie o nowe warianty koronawirusa.

Ograniczenia dla niezaszczepionych? GIS nie wyklucza takich regulacji
Czy będą zasady dla zaszczepionych i nie zaszczepionych? GIS tego nie wyklucza (Adobe Stock)
bEKubnSJ

Główny Inspektorat Sanitarny nie wyklucza, że w Polsce zostaną wprowadzone zasady bezpieczeństwa związanych ze stopniem zaszczepienia społeczeństwa. Czy będzie wiązało się to z ograniczeniami tylko dla osób niezaszczepionych?

- Może dojść do takiej sytuacji, że w Polsce też pewnego rodzaju zasady będą wdrożone właśnie w takim kontekście, aby osoby, które są zaszczepione, nie były narażane na ryzyko przez osoby, które nie są zaszczepione - powiedział szef GIS Krzysztof Saczka.

Rozwiązania dające pewne przywileje osobom zaszczepionym wprowadzone zostaną we Francji. Nad Sekwaną tylko osoby zaszczepione będą mogły korzystać na przykład z centrów handlowych, niektórych usług oraz instytucji kultury.

bEKubnSL
Zobacz także: Fakty i mity o odkładaniu pieniędzy. Webinar mBank i money.pl. Odcinek 1
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKubnTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(512)
Ola
4 tyg. temu
Wśród moich znajomych i przyjaciół, którzy się zaszczepili, 3 osoby nie żyją, (do 7 dni po szczepieniu), z reszty - 3/4 zachorowało - wszyscy bardzo ciężko. 4 osoby z powikłaniami walczą do dziś. Wśród niezaszczepionych, wszystkie odnotowane zachorowania - lekkie do średnich. Nikt w szpitalu, nikt nie zmarł, żadnych powikłań.
andrut
miesiąc temu
Chyba już wszyscy powariowali! Niezaszczepieni nie chorują! Potwornie choruja i umieraja zaszczepieni!. Zresztą Unia od 21 10.2021 wprowadza dyrektywę o braku konieczności szczepienia. Maja na liście 5 leków przeciwko Covid.
Realista
2 miesiące temu
Dane o stanie zdrowia obywatela są wrażliwe i podlegają szczególnej ochronie. Jeśli oddamy ten obszar dobrowolnie, przepadliśmy!
bEKubnTn
nowFASZYZM
3 miesiące temu
JEDNO PYTANIE --- CZY ZASZCZEPIONY NIGDY PO ZASZCZEPIENIU NIE ROZNIESIE I NIE BEDZIE NOSICIELEM SWIRUSA JEŻELI NA POCZĄTKU TEGO CYRKU TWIERDZILIŚCIE ŻE WIRUS PRZENOSI SIĘ NA REKACH I WSZYSTKICH PRZEDMIOTACH JEST AKTYWNY DOŚĆ DŁUGI ICZAS --- ORAZ CZY ZASZCZEPIONY NIE BEDZIE ROZNOSIŁ NOWYCH MUTACJI ODPORNYCH NA PREPARAT ?? O ILE WIADOMO ŻADNEGO WARUNKU SZCZEPIONKA NIE GWARANTUJĘ- WIEC JEST TO TYLKO NACISK NA PODANIE SIE EKSPERYMENTOWI
hey
3 miesiące temu
skoro szczepio... ma chronić przed wirusem i wszyscy zaszczep... są bezpieczni więcjakim cudem boją się tych nie ukłutych. no chyba, że szcz... nie działa
...
Następna strona