Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Braki paliwa na stacjach? Marian Banaś: sprawdzimy

36
Podziel się:

Prezes Najwyższej Izby Kontroli zapowiedział, że zwróci uwagę na punktowe braki paliwa na stacjach PKN Orlen. - Rezerwy mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa państwa - wskazał Marian Banaś w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Braki paliwa na stacjach? Marian Banaś: sprawdzimy
Prezes NIK przyjrzy się brakom paliwa na stacjach Orlenu (PAP, Tytus Żmijewski)

Banaś został zapytany o to, jak NIK wyobraża sobie rozwiązanie sytuacji, kiedy spółka odmawia pokazania pewnych dokumentów czy wpuszczenia kontrolerów w niektóre miejsca.

To jest dla mnie rzecz skandaliczna, bo przecież kontrole były wcześniej prowadzone w Orlenie i fundacjach założonych przez spółki Skarbu Państwa i nie było żadnego problemu. Problem się pojawił, dopiero gdy chcieliśmy zbadać bardzo wysokie kwoty wydatkowane na sponsoring, reklamy czy usługi prawnicze - wskazał Banaś w rozmowie z "DGP".

I dodał, że NIK spotkała się z "daleko idącą obstrukcją", a kontrolerzy nie zostali wpuszczeni. - Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury, ale ona jako upolityczniona odmówiła wszczęcia postępowań. Złożyliśmy zażalenia na te decyzje do sądu i czekamy, bo sądy też się nie spieszą - mówi.

Awaria czy braki paliwa na stacjach Orlen?

Autor wywiadu zapytał prezesa NIK, czy izba zbada punktowe braki paliwa.

- Oczywiście będziemy musieli na to zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o braki paliwa na stacjach Orlenu, to sprawdzimy w Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS), czy nie zostały tu naruszone zasady uruchomienia strategicznych rezerw paliwowych, bo nie zaszła sytuacja, która uprawniałaby do skorzystania z nich w tym momencie. Rezerwy mają służyć zapewnieniu bezpieczeństwa państwa - powiedział Banaś w rozmowie z "DGP".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(36)
Ewans
3 tyg. temu
Jak komuś nie pasuje to niech jedzie tankować w Berlinie.
nikt
2 miesiące temu
A ROPA NA ŚWIECIE W DÓŁ
Polak
2 miesiące temu
Pis bawi się w spekulacje nie mając planu awaryjnego. Kiedyś powiedziałem, że rozdawnictwo im utrze nosa, jak się coś wydarzy - przyszła pandemia i dała po kościach. Teraz idzie coś dużo gorszego. Zabawa w tego typu działania niestety nie przejdzie w sytuacji tak bardzo rozbudowanych powiązań gospodarczych o charakterze globalnym (nawet kiedy jesteśmy tego drobniutką częścią). Tego typu działania można uprawiać w obszarze gospodarki zawężonej a polska taką nie jest i nie będzie. Ten kto tak założył poniesie porażkę. Mówię to do tych co się w to bawią, czytają komentarze i wiedzą o czym mowa. Dlaczego Pis przegra (nawet jeśli nie teraz) - dlatego, że wydaje mu się, że jest dla ludzi, ale naprawdę jest dla samego siebie.
Krzysiek Osmo...
2 miesiące temu
Wbrew pozorom, wójt Pcimia nieco ekonomii liznął. Pół roku temu mówił całkiem sensownie, że paliwo mogłoby być tańsze, ale skończyłoby to się tragicznie. Pytanie, czemu teraz zmienił zdanie. Podejrzewam, że tutaj swoje brudne łapki wpychał inteligent z Żoliborza - u niego, jak powszechnie wiadomo, nie tylko z podstawami ekonomii jest kiepsko.
Marek
2 miesiące temu
Dlaczego ten człowiek chowa się za immunitetem ?
...
Następna strona