Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Niższe rachunki za gaz. PGNiG wysyła korekty

108
Podziel się:

Klienci PGNiG Obrót Detaliczny, którzy dostali wyższe prognozy za gaz na 2024 r., otrzymają korekty. Spółka rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na przyszły rok. Wytłumaczyła też, skąd obniżka cen.

Niższe rachunki za gaz. PGNiG wysyła korekty
PGNiG właśnie rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na 2024 r (PAP, Marcin Bielecki)

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen to największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce. Firma właśnie rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na 2024 r. Na początku lipca spółka zdecydowała o obniżeniu ceny gazu - z 516,73 zł za MWh do 200,17 zł za MWh.

To oznacza, że ceny mają być identyczne, jak obowiązujące w 2023 r. W związku z tym spółka rozpoczęła już wysyłkę bieżących faktur z nową, niższą stawką. Wszyscy klienci, którzy dotychczas dostali prognozy z wyższą stawką, otrzymają korekty.

PGNiG OD tłumaczy, skąd obniżka cen gazu

Korekt mogą spodziewać się ci klienci, którzy otrzymali plany płatności na 2024 r. z ceną 516,73 zł za MWh, która wynikała z obowiązującej wówczas taryfy. PGNiG OD informuje, że tacy klienci mogą uznać wcześniej otrzymane prognozy z datą płatności po 1 stycznia 2024 r. za niebyłe.

"Decyzję o zastosowaniu niższej ceny spółka podjęła przede wszystkim z uwagi na utrzymujące się od pewnego czasu korzystne trendy na europejskich rynkach gazu w zakresie roku 2024" - podkreśliło PGNiG OD.

Spółka zaznaczyła w komunikacie, że znaczenie ma też to, że jest dziś częścią Grupy Orlen, co daje gwarancję stabilności finansowej i pozwala na większą elastyczność działania w odpowiedzi na trendy rynkowe.

Aktualna cena stosowana przez PGNiG Obrót Detaliczny do wyliczenia prognoz zarówno na 2023, jak i 2024 r. wynika z ustawy o ochronie odbiorców gazu w 2023 r. i wynosi właśnie 200,17 zł/MWh. Mogą z niej korzystać gospodarstwa domowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także wskazane podmioty wrażliwe, jak szpitale czy domy pomocy społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(108)
Krakus
miesiąc temu
no z pewnością, do 21 płaciłem 80 zeta, w 22 139 zeta a wczoraj dostałem "niższe" faktury na 24 - 176 zeta, w mieszkaniu piecyk gazowy i kuchenka. Pani w PGNiG nie potrafi mi wytłumaczyć skąd takie wzrosty, niby opłaty przesyłowe, niby coś tam. Gdzie jest to zamrożenie cen?
Janusz
3 miesiące temu
Nie prościej rozliczac się co miesiac na podstawie odczytu licznika. Na prognozach czy gazu i prądu zawsze zawyżali. Przy prognozach mialem o 150pln wieksze rachunki na miesiac niż potem jak przeszedlem na rozliczanie z licznika co miesiac.
Andrzej
4 miesiące temu
Wysłalem tej spółce podxiekowanie o bezprawiu, złodziejskim działaniu, uzasadnianiu wojna na Ukrainie, napaści Rosji na ukraine, transport z zatoki perskiej. A jakie zyski ma obecnie spółka Orlen Obajtka. To czyste złodziejskie działaniom. To PIS, Zakaz z USA korzystania z taniego gazu z Rosji, zarabia Zbój z USA i korporacje. Europa straciła tani gaz z Rosji, musi barac od zbója z USA, by ratować dolara.
REALIA
4 miesiące temu
W "EWE- MIEDZYRZECZ " DALEJ PO OK 700 ZŁ/MWh
Nauczyciel
4 miesiące temu
Zaczęły się wybory ....złodzieje z PiS dostałem rachunki o 100%wyzsze na 2024 a teraz boją się wyborów to spółka zmienia ceny bo co Sasin nakazał czy znowu chcieli okradać Polaków jak obajtek ? Tylko że przed wyborami nie fortunnie podnieśli ? Spoko po nowym roku wszystko pójdzie w górę ...
...
Następna strona