Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Niższe rachunki za gaz. PGNiG wysyła korekty

109
Podziel się:

Klienci PGNiG Obrót Detaliczny, którzy dostali wyższe prognozy za gaz na 2024 r., otrzymają korekty. Spółka rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na przyszły rok. Wytłumaczyła też, skąd obniżka cen.

Niższe rachunki za gaz. PGNiG wysyła korekty
PGNiG właśnie rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na 2024 r (PAP, Marcin Bielecki)

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen to największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce. Firma właśnie rozpoczęła wysyłkę faktur z niższą ceną gazu w prognozach płatności na 2024 r. Na początku lipca spółka zdecydowała o obniżeniu ceny gazu - z 516,73 zł za MWh do 200,17 zł za MWh.

To oznacza, że ceny mają być identyczne, jak obowiązujące w 2023 r. W związku z tym spółka rozpoczęła już wysyłkę bieżących faktur z nową, niższą stawką. Wszyscy klienci, którzy dotychczas dostali prognozy z wyższą stawką, otrzymają korekty.

PGNiG OD tłumaczy, skąd obniżka cen gazu

Korekt mogą spodziewać się ci klienci, którzy otrzymali plany płatności na 2024 r. z ceną 516,73 zł za MWh, która wynikała z obowiązującej wówczas taryfy. PGNiG OD informuje, że tacy klienci mogą uznać wcześniej otrzymane prognozy z datą płatności po 1 stycznia 2024 r. za niebyłe.

"Decyzję o zastosowaniu niższej ceny spółka podjęła przede wszystkim z uwagi na utrzymujące się od pewnego czasu korzystne trendy na europejskich rynkach gazu w zakresie roku 2024" - podkreśliło PGNiG OD.

Spółka zaznaczyła w komunikacie, że znaczenie ma też to, że jest dziś częścią Grupy Orlen, co daje gwarancję stabilności finansowej i pozwala na większą elastyczność działania w odpowiedzi na trendy rynkowe.

Aktualna cena stosowana przez PGNiG Obrót Detaliczny do wyliczenia prognoz zarówno na 2023, jak i 2024 r. wynika z ustawy o ochronie odbiorców gazu w 2023 r. i wynosi właśnie 200,17 zł/MWh. Mogą z niej korzystać gospodarstwa domowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, a także wskazane podmioty wrażliwe, jak szpitale czy domy pomocy społecznej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(109)
mikole
8 miesięcy temu
2022cena za costam 0,1 zl, teraz 0,2 100% wiecej. cena na rynku na poziomie z 2019, a w pgnig 100% wyzsza
Krakus
9 miesięcy temu
no z pewnością, do 21 płaciłem 80 zeta, w 22 139 zeta a wczoraj dostałem "niższe" faktury na 24 - 176 zeta, w mieszkaniu piecyk gazowy i kuchenka. Pani w PGNiG nie potrafi mi wytłumaczyć skąd takie wzrosty, niby opłaty przesyłowe, niby coś tam. Gdzie jest to zamrożenie cen?
Janusz
11 miesięcy temu
Nie prościej rozliczac się co miesiac na podstawie odczytu licznika. Na prognozach czy gazu i prądu zawsze zawyżali. Przy prognozach mialem o 150pln wieksze rachunki na miesiac niż potem jak przeszedlem na rozliczanie z licznika co miesiac.
Andrzej
12 miesięcy temu
Wysłalem tej spółce podxiekowanie o bezprawiu, złodziejskim działaniu, uzasadnianiu wojna na Ukrainie, napaści Rosji na ukraine, transport z zatoki perskiej. A jakie zyski ma obecnie spółka Orlen Obajtka. To czyste złodziejskie działaniom. To PIS, Zakaz z USA korzystania z taniego gazu z Rosji, zarabia Zbój z USA i korporacje. Europa straciła tani gaz z Rosji, musi barac od zbója z USA, by ratować dolara.
REALIA
12 miesięcy temu
W "EWE- MIEDZYRZECZ " DALEJ PO OK 700 ZŁ/MWh
...
Następna strona