Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Witold Ziomek
|
aktualizacja

Nocna sprzedaż alkoholu w Krakowie legalna. Jest wyrok sądu

3
Podziel się:

Wojewódzki Sąd Administracyjny unieważnił uchwałę krakowskich radnych, zakazującą nocnej sprzedaży alkoholu w centrum miasta. Decyzja sądu nie oznacza jednak, że alkohol będzie można legalnie kupić.

Zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum Krakowa domagali się mieszkańcy, którzy narzekali na awantury i chuligańskie wybryki.
Zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum Krakowa domagali się mieszkańcy, którzy narzekali na awantury i chuligańskie wybryki. (Pixabay.com, pixaby)

Zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach w centrum Krakowa domagali się mieszkańcy, którzy narzekali na awantury i chuligańskie wybryki.

Krakowscy radni przegłosowali uchwałę zakazującą nocnej sprzedaży alkoholu w centrum miasta i na Kazimierzu. Nowe prawo weszło w życie 26 grudnia, ale zostało zaskarżone przez lokalnego przedsiębiorce.

15 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny uchwałę unieważnił. Zdaniem sądu radni nie wyjaśnili, dlaczego zakaz handlu alkoholem ma obowiązywać tylko w wybranych rejonach miasta.

Unieważnienie uchwały nie oznacza jednak, że alkohol po godz. 22 będzie można kupić. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, sąd nie wydał też orzeczenia o wstrzymaniu wykonania uchwały.

- Uchwała weszła w życie i obowiązuje - powiedział radca prawny krakowskiego magistratu, cytowany przez Radio Kraków. - Wyrok jest nieprawomocny, poza tym zaskarżona uchwała stanowi akt prawa miejscowego, co jest istotne w zaistniałej sytuacji.

Adwokat przedsiębiorcy, który zaskarżył uchwałę o nocnej prohibicji, zapowiedział złożenie wniosku o wstrzymanie wykonania uchwały. Do czasu jego rozpatrzenia lub uprawomocnienia się wyroku, po godz. 22 alkohol będzie można kupić jedynie w pubach i restauracjach.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
kimmi
4 lata temu
A może tak zakaz używania powietrza przez radnych w godzinach nocnych...
Buksy Na ...
4 lata temu
Sklepy zamkniete w niedziele , wodke trudno kupic..... Na co wydawac pieniadze ??? Ile mozna kupowac samochody i mieszkania ????
propinację im
4 lata temu
Westchnienie Jagiellonki.