Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nord Stream 2 nie przeszkadza Węgrom w interesach. Spotkanie na szczycie w Budapeszcie

7
Podziel się:

Węgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto nie skrytykował wprost Nord Stream 2 po spotkaniu z Sergierjm Ławrowem. Węgierski minister odniósł się jedynie do kwestii przerwania tranzytu gazu przez Ukrainę.

Nord Stream 2 nie przeszkadza Węgrom w interesach. Spotkanie na szczycie w Budapeszcie
Nord Stream 2 zacznie działać we wrześniu (Getty Images)
bEKXUslh

W Budapeszcie szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto spotkał się ze swoim rosyjskim odpowiednikiem Siergiejem Ławrowem. Jednym z tematów był oczywiście Nord Stream 2.

- Przerwanie tranzytu gazu rosyjskiego przez terytorium Ukrainy miałoby negatywne konsekwencje dla Węgier – powiedział na temat Nord Stream 2 po spotkaniu z Ławrowem węgierski minister.

Szijjarto dodał też, że gazociąg Nord Stream 2 "jasno pokazuje utrzymanie przez Rosję decydującej roli w zaopatrzeniu Europy w gaz".

bEKXUslj
Zobacz także: 500+ nie podnosi dzietności. Jak można było wydać te pieniądze lepiej?

Mimo pewnej krytyki projektu Nord Stream 2 Węgry chcą podpisać w tym roku nowe porozumienie z Gazpromem o dostawach gazu na 15 lat.

Szef węgierskiego MSZ powiedział, że rozmowy są już w stadium końcowym, a o szczegółach i warunkach będzie rozmawiać z szefem Gazpromu Aleksiejem Millerem w Petersburgu w poniedziałek.

bEKXUslp

- Mam nadzieję, że uda nam się podpisać 15-letnią umowę jesienią i że warunki będą dobre, zapewniając krajowi bezpieczeństwo energetyczne – dodał Szijjarto.

Węgierski polityk podkreślił, że ścisła i skoncentrowana na wzajemnych wynikach współpraca z Rosją leży w interesie Węgier i takie samo jest podejście sojuszników Węgier, tylko że oni nie mówią o tym otwarcie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKXUslK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(7)
geriatra z PR...
2 miesiące temu
szybki i KONTROLOWANY DOSTĘP DO SUROWCÓW ot cała tajemnica...GEOPOLITYKI .... dla niektórych do...pojęcia
174za
2 miesiące temu
Dla wszystkich paranoicznie bojących się Putina. Putin potrzebował połączyć sie z UE- zachodnią. Polska stała mu na drodze teraz już nie. Na co Polska Putinowi ? jeżeli będzie chciał ukręcić dobry interes to znajdzie tutaj swoich sojuszników z dawnych szeregów SB , przecież oni nie zniknęli a i Polityków "sprzedawczyków" nie brakuje. Szkoda marnować czołgi ...
Bykow
2 miesiące temu
Polską to wydymaja wszędzie takie Węgry Czesi i zostaniemy sami sobie Putin tylko czeka jak USA zabierze swoje wojska z Polski będzie płacz bo ruskie za 2 dni będzie stał w Warszawie czołgami.
bEKXUslL
Adams
2 miesiące temu
Geopolityka, brawo, Węgry mają w tym swój interes, gdybyśmy byli na Węgrzech, nasza polityka była by taka sama, ktoś czegoś nie rozumie a pisze w interesie Niemiec
SUWEREN
2 miesiące temu
Nie krytykujcie zbyt wcześnie Baltic Pipe to dobra decyzja. Nie wiem czy oglądaliście ostatnie odwiedziny Merkel w Moskwie u Putina na pożegnanie potraktował ją nader słodziutko. Niestety nie będzie ulegał prośbą Niemiec, tak że warto aby gaz był również z innych źródeł wtedy można negocjować a nie uzależniać się.