Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nord Stream 2. Zgoda na budowę zaskarżona

Dania otrzymała skargę na decyzję o zezwoleniu na budowę gazociągu. Spółka odpowiedzialna za projekt dalej buduje magistralę na wodach duńskich.

Podziel się
Dodaj komentarz
(SPUTNIK Russia)
Przeciwne budowie Nord Stream 2 są m.in.: Polska, kraje bałtyckie, Ukraina i USA. (Fot: Sputnik Russia)

Nie ma pewności, kto wysłał zażalenie. Wcześniej sygnalizowano, że nad takim krokiem zastanawia się Ukraina. Apelacja wpłynęła do Duńskiej Agencji Energii, która wydała zgodę na budowę, 27 listopada.

O sprawie poinformowały rosyjskie media. Wniosek bada teraz duńska komisja odwoławcza. Jednak nie ma to większego wpływu na operatora gazociągu, który dalej buduje magistralę na wodach duńskich.

30 października duńska instytucja zgodziła się na to, aby gazociąg był budowany przez morską wyłączną strefę ekonomiczną Danii.

Szef Gazpromu Aleksiej Miller ocenił, że budowa Nord Stream 2 jest ukończona w ponad 80 procentach. Dodał, że na ułożenie gazociągu w wodach Danii potrzeba około pięciu tygodni - chodzi o odcinek długości 147 km.

Nord Stream 2 to projekt liczącej 1200 km dwunitkowej magistrali gazowej prowadzącej przez Bałtyk, z Ust-Ługi w Rosji do Greifswaldu w Niemczech, o mocy przesyłowej 55 mld metrów sześciennych surowca rocznie. Rurociąg ten ma przebiegać przez wody Rosji, Finlandii, Szwecji, Danii i Niemiec.

Wśród przeciwników budowy jest m.in. Polska.

Obejrzyj: Prezes UOKiK: postępowanie w sprawie Nord Stream 2 jest precedensowe

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-11-2019

RPawłowskiKundelki szczekają a karawana idzie dalej. Rosjanie - trzymam kciuki za powodzenie NS2!!

29-11-2019

GIVIBRAWO Rosja.

29-11-2019

Jak Rosjazwrocila sie do Polski na zgode budowy rurociagu przez Polske to co bylo !!!?? Teraz sie oblizujcie durnie zydowskie !!!!! Dwa razy kasa wam przed … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (108)