Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KOS
|
aktualizacja

Nowa choroba w Chinach. 10 tys. zakażeń po wydostaniu się bakterii z fabryki

112
Podziel się:

Jak podaje chiński portal Caixin, już ponad 10 tys. mieszkańców miasta Lanzhou zostało zakażonych bakterią, która wydostała się z zakładu produkującego szczepionki dla zwierząt. Do sytuacji doszło latem zeszłego roku. Na szczęście rzadko bakteria przenosi się z człowieka na człowieka.

Nowa choroba w Chinach. 10 tys. zakażeń po wydostaniu się bakterii z fabryki
Choroba w Chinach dotknęła 10 tys. osób. (Pixabay)

Według danych podawanych przez lokalnych urzędników na brucelozę przebadano już 70 tys. mieszkańców. Dokładnie u 10 528 osób wykryto bakterię w organizmie. Portal Caixin twierdzi, że to 50 razy więcej niż podawano w grudniu 2019 roku.

Według władz bakteria wydostała się z fabryki szczepionek dla zwierząt latem 2019 roku, ponieważ w zakładzie używano przeterminowanych środków dezynfekujących. Początkowo firma starała się ukryć wyciek, a miejscowi urzędnicy pomniejszali skalę problemu. Nie diagnozowano też chorych, co uniemożliwiło wielu z nich skuteczne leczenie.

Już dziś wiadomo, że firma przez która doszło do zakażenia wypłaci 80 mln juanów, czyli ok. 45 mln zł odszkodowań. - Ponad 3,2 tys. osób podpisało już w tej sprawie umowy, opiewające na 24,17 mln juanów, co wskazuje, że dla każdej ofiary przewidziano około 7,45 tys. juanów (4,2 tys. zł) – pisze Caixin, cytując informacje przekazane przez urzędników.

Zobacz także: Gigantyczne przyspieszenie handlu w internecie. "Wartość tego rynku przekroczy 100 mld zł na koniec roku"

Władze zarządziły badania na większą skalę i nakazały firmie rozpoczęcie rozmów na temat odszkodowań dopiero po publikacji reportażu śledczego przez Caixin we wrześniu br. Dziennikarze ujawnili wtedy, że liczba zakażonych jest znacznie wyższa, niż początkowo informowały władze, a wielu osób nie leczono i wciąż cierpią one na uciążliwe objawy brucelozy.

Bruceloza, znana też jako gorączka maltańska, zwykle atakuje owce, bydło, kozy, trzodę chlewną i psy. U ludzi może powodować m.in. nawroty gorączki, chroniczne osłabienie, bóle głowy, mięśni i stawów, depresję, obrzęk serca, wątroby i śledziony, przy czym niektóre z tych objawów mogą się utrzymywać przez długi czas lub nie ustąpić nigdy.

- Przeniesienie bakterii z człowieka na człowieka jest "skrajnie rzadkie" - podają amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(112)
MJ
3 lata temu
Jak przyjdzie bieda i długo nie odstępuje to można z nią żyć,ale jak pojawi się następna to dopiero bieda. Strzeście się bakterii a nie wirusa. Szczęścia chodzą parami.
Dda
3 lata temu
Ktoś jeszcze wierzy ze covid to nie broń która celowo wydostała się chińczykom. Jeśli tak to serdecznie współczuję.
Sim
3 lata temu
Kiedyś, gdy na wizytację prowincji przyjeżdżał tow. MAO TSE TUNG, przy drogach Chińczycy stawiali makiety fabryk i zakładów, malowali trawę na zielono a zboże na żółto. By wyglądało na dobrobyt Narodu. I nadal tak jest. Tam gdzie władza nie patrzy jest bród, smród i ubóstwo. W wielu regionach ludzie wyjeżdżają do Obozów Pracy by odciążyć rodzinę - by miała co jeść. Aby dziecko poszło do szkoły średniej, cała rodzina robi zrzutkę - rodzice, dziadki a nawet krewni. Tak właśnie wyglądają REAL Chiny. Nie to co widzicie z 5 wielkich miast (Szenzen, Bejing)
Sim
3 lata temu
Cały syf na Świecie pochodzi z Azji. Szczególnie z Chin i Indii. Tam chyba trzeba wprowadzić jakąś kwarantannę dla wjeżdżających i wyjeżdżających z rejonów Azji. Z Chin mamy już: 1) Ptasią Grypę 2) Świńską Grypę 3) SARS 4) SARS-Cov2 (Covid) 5) Pierwsze przypadki Dżumy. To mało?
ppppl
3 lata temu
Mam dość tych chińczyków najpierw zgotowali nam pandemię korona wirusa a teraz jeszcze to, przez nich tyle ludzi pomarło!!w mojej rodzinie chorują ,ja na kwarantannie,służba zdrowia w rozsypce. Polacy powinni zbojkotować ich huwawei ,tanie chińskie sklepy,zakończyć z nimi jakiekolwiek współprace a ci co będą nawoływać do 5g aby było chińskie u nas, to zdrajcy narodu!!!!
...
Następna strona