Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pekao
01.03.2019 11:31

Nowa era pracy w bankowości

Darmowe szkolenia, prywatna opieka medyczna, ekstra pensja, a nawet bezpłatne porady dietetyków i trenerów personalnych. To nie lista życzeń, a profitów, które pracownikom zapewnia Bank Pekao. Wszystko za sprawą bankowej rewolucji technologicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)

Jak wynika z raportu „Wpływ zmian technologicznych na pracowników sektora bankowego”, podstawową barierą dla technologicznej transformacji banków jest... niedobór pracowników z kompetencjami cyfrowymi.

Stąd banki muszą opracować strategie przyciągania talentów. Niezwykle istotne jest w tym momencie również wsparcie obecnych. Zatrzymywanie tych najcenniejszych pracowników to kolejny priorytet.
Aby się udało, potrzebne jest środowisko pracy, które daje możliwość rozwoju ich kompetencji oraz stawia na różnorodność, tolerancję i współpracę. I do tego liczne benefity.
Międzynarodowe certyfikaty od pracodawcy

W Pekao jako gigantycznej instytucji finansowej kluczowe są przede wszystkim szkolenia i rozwijanie kompetencji pracowników.

Stąd wszyscy mają do dyspozycji wiele różnorodnych inicjatyw rozwojowych, m.in. w zakresie efektywnej sprzedaży produktów finansowych, ryzyka, analizy danych, audytu, doradztwa finansowego i IT. Bank dofinansowuje szkolenia umożliwiające zdobycie międzynarodowych certyfikatów i kompetencji, m. in. CFA, IAD, ICCA, EFPA.

Każdy może być innowatorem

Dla tych, którzy są zainteresowani nowymi technologiami, powstało Laboratorium Innowacji. Jego zadaniem jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań w interdyscyplinarnych zespołach samych pracowników oraz we współpracy ze startupami i fintechami.

Bank Pekao zaprasza najbardziej zainteresowanych pracowników do udziału w programach rozwojowych, które pomagają wzmacniać kompetencje eksperckie i menedżerskie. Do dyspozycji mają warsztaty z wykorzystaniem gier szkoleniowych, sesje Action Learning czy spotkania z praktykami biznesu.

Pracownicy mogą korzystać także ze szkoleń certyfikacyjnych SCRUM na światowym poziomie. Ci, którzy chcą rozwijać się w tradycyjnym project management, mogą wziąć udział w szkoleniach certyfikacyjnych, przygotowujących do egzaminu PMI.

Prywatny lekarz to za mało

Zgodnie z polityką wynagradzania i motywowania pracowników, Bank oferuje liczne benefity pozapłacowe.

Obecnie poza prywatną opieką medyczną i kartą Multisport, Bank Pekao dofinansowuje wypoczynek oraz oferuje ubezpieczenia grupowe, rabaty i preferencyjną ofertę produktów bankowych. Ponadto, co roku wraz z listopadowym wynagrodzeniem, wszyscy pracownicy otrzymują bonus świąteczny w wysokości jednej pensji, tzw. „trzynastkę”.

W Banku zainicjowano również Program Kierunek Zdrowie, który wspiera zdrowy styl życia - pracownicy mają możliwość korzystania z webinarów, konsultacji dietetyków czy porad trenerów personalnych.

Zatrudnieni w Banku Pekao mogą zresztą nie tylko dbać o swój rozwój, ale też pomagać innym. Mają możliwość zaangażowania się w Program Wolontariatu, który obejmuje szereg działań na rzecz osób i instytucji potrzebujących wsparcia.

Tagi: pekao, praca, bankowość
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2019

Farciarz?Papier przyjmie wszystko, szkolenia, jakie szkolenia???? Przeważnie info nie ma , nie będzie, za drogie, naucz się sam - codzienny standard. Idźmy … Czytaj całość

04-03-2019

znam ta firmeto chyba tylko dla prezesów i dyrektorów - może też panienki są jak w nbp?? To niestety tylko piękna baśń

04-03-2019

IlTakie profity, a człowiek człowiekowi wilkiem. Im wyżej na stanowisku tym gorzej cie traktują. Info sprawdzone.

Rozwiń komentarze (27)