Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Nowa mutacja koronawirusa dotarła do Irlandii

101
Podziel się

Irlandia potwierdziła w piątek obecność wysoce zaraźliwego nowego wariantu koronawirusa, którego obecność w Wielkiej Brytanii spowodowała zakazy podróży z wielu krajów - poinformował Reuters.

Nowa mutacja koronawirusa dotarła do Irlandii
Nowa mutacja koronawirusa pojawiła się na południu Wielkiej Brytanii. W piątek potwierdzono, że dotarła do Irlandii (Getty Images, NurPhoto)
bDJaCimt

- Mogę potwierdzić, że wykryliśmy nowy brytyjski wariant SARS-CoV-2 przez sekwencjonowanie całego genomu w National Virus Reference Laboratory w University College Dublin - poinformował w cytowanym przez Reutersa oświadczeniu dyrektor medyczny Tony Holohan.

Dalsze testy w nadchodzących dniach i tygodniach pokażą, w jakim stopniu jest on tutaj obecny - dodał.

Zobacz także: W 2021 będzie jeszcze drożej. Ukryty podatek wpłynie na ceny w sklepach
bDJaCimv

Jak pisaliśmy w money.pl, Europa odwraca się do Wielkiej Brytanii. Zamyka granice, ogranicza możliwości wjazdu, przypłynięcia lub przelotu. Przyczyną jest właśnie nowa mutacja koronawirusa. Na razie nosi nazwę VUI2020/12/01. Co warto podkreślić, nie ma jeszcze żadnych dowodów na to, że jest groźniejszy pod względem zdrowotnym. Jest za to o wiele bardziej zaraźliwy. O tym, co wiemy o najnowszej wersji wirusa, można przeczytaj tutaj.

To właśnie z powodu nowej mutacji koronawirusa Francja zamknęła swoją granicę z Wielką Brytanią. Od kilku dni w Dover stoją tysiące ciężarówek, które czekają na wyjazd z Wysp. Polska wysłała medyków, którzy mieli pomagać testować stojących w gigantycznym zatorze kierowców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJaCimW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(101)
Bareja
2 miesiące temu
Hahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha HahahahahahaHahahahahahaHahahahahahaHahahahahaha
No proszę
2 miesiące temu
Przecież ten wirus mutuje w człowieku ! Tak go stworzono żeby nie było od niego ucieczki dopóki wam nie podadzą tego Certificate Of Vaccination Identity Document
ktosik
2 miesiące temu
Mutacji było już kilkanaście, tak to już jest z grypa, a ludzie dalej wierzą w spidemie. Zamykanie granic nie ma nic wspólnego z wirusem, chodzi o upidlenie ludzi.
bDJaCimX
Anty
2 miesiące temu
Jedno jest pewne, że wirusa najszybciej roznosza media!!!!
john wayne
2 miesiące temu
nowy wirus covbrexit 2021
...
Następna strona