Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Nowa Piątka. Czerwińska: żaden minister finansów nie jest zachwycony nagłymi wydatkami

136
Podziel się:

- Jestem w każdej chwili do dyspozycji premiera - mówi minister finansów, komentując sprawę swojej rzekomej dymisji. Przyznaje, że "dyskusje dotyczące finansowania projektów z budżetu państwa zawsze są trudne".

- Potrzebne jest określenie priorytetów po stronie każdego ministra - wskazuje Teresa Czerwińska.
- Potrzebne jest określenie priorytetów po stronie każdego ministra - wskazuje Teresa Czerwińska. (East News, Grzegorz Banaszak/REPORTER)
bEKeTQBh

Teresa Czerwińska udzieliła wywiadu "Dziennikowi Gazecie Prawnej", który ukaże się we wtorek. W opublikowanym już dziś fragmencie minister finansów odpowiada m.in. na pytania dotyczące swojej przyszłości w rządzie.

- Praca każdego ministra podlega ocenie premiera Mateusza Morawieckiego. Jestem w każdej chwili do jego dyspozycji. To wszystko co mam do powiedzenia w tej kwestii - mówi pytana o sprawę swojej rzekomej dymisji, o której w marcu informował portal wPolityce.pl.

Według wPolityce.pl Czerwińska miała w rozmowie z Mateuszem Morawieckim podać się do dymisji na znak sprzeciwu wobec wprowadzenia nowych wydatków socjalnych w ramach "Nowej Piątki". Teraz mówi tylko, że "nie chce odnosić się do tych spekulacji".

bEKeTQBj
Zobacz także: Obejrzyj: minister Czerwińska: "Twój e-PIT" to nowy standard w rozliczeniach podatkowych

- Dyskusje dotyczące finansowania projektów z budżetu państwa zawsze są trudne - przyznaje Czerwińska. - Żaden minister finansów nie jest szczególnie zachwycony jeśli pojawia się, zwłaszcza w trakcie roku budżetowego, wymagające wyzwanie do sfinansowania - dodaje.

Minister finansów podkreśla, że "nowe wydatki mają w dużej mierze systemowe źródła finansowania", ale nie wyklucza sytuacji, gdy wzrost wydatków na obronność czy naukę zostanie zamrożony.

bEKeTQBp

- Potrzebne jest określenie priorytetów po stronie każdego ministra i większa efektywność wydatkowania - mówi Czerwińska. - Na tym etapie nie możemy przesądzić, jak może nastąpić przesunięcie takich ścieżek. To zawsze decyzja Rady Ministrów - podkreśla.

Minister finansów zaznacza, że "obszary szczególnie wrażliwe", takie jak ochrona zdrowia, powinny być bezpieczne od cięć. Jednocześnie wskazuje, że "każdy minister w ramach swojego budżetu powinien być ministrem finansów i oszczędnie tymi środkami gospodarować".

- Obowiązuje zasada racjonalności i gospodarności w wydawaniu środków publicznych. Ryzykować można własnymi pieniędzmi a nigdy publicznymi - mówi Teresa Czerwińska. Cały wywiad we wtorkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".

bEKeTQBq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKeTQBK
KOMENTARZE
(136)
Lis
2 lata temu
Mega hit wydatki na obronę zamroŻone? A może na służbę zdrowia tównież:) rozdawnictwo dla nierobów ważniejsze od bezpieczeństwa. Tego jeszcze nie było.
Maj
2 lata temu
Żółte kamizelki czekaja
Stef
2 lata temu
Dawanie jałmużny przed wyborami to kupowanie głosów wyborców to nie karalne????
bEKeTQBL
Bol
2 lata temu
Obligacje skarbu państwa drukują 24h na tym polega zadłużanie
Feliks
2 lata temu
I jeszcze pięć miliardów na armie amerykańską
...
Następna strona