Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. KB
|

Pracodawca zweryfikuje szczepienia. Niedzielski: pracownik będzie mógł potwierdzić swoje bezpieczeństwo także testem

108
Podziel się:

Na grudniowym posiedzeniu Sejmu ma się pojawić nowy projekt posłów PiS umożliwiający pracodawcy dostęp do informacji, czy dany pracownik jest zaszczepiony. Minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując te doniesienia, podkreślił, że poselski projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca.

Pracodawca zweryfikuje szczepienia. Niedzielski: pracownik będzie mógł potwierdzić swoje bezpieczeństwo także testem
Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony. Adam Niedzielski ujawnia szczegóły (WP, Mateusz Madejski)

Zgłoszony przez posła Hoca projekt równorzędnie traktuje zaszczepienie, test i status ozdrowieńca - napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski, nawiązując do projektu umożliwiającego pracodawcy zdobywanie wiedzy o zaszczepieniu pracowników.

Niedzielski dodał, że oznacza to, że "osoby niezaszczepione będą mogły potwierdzać swoje bezpieczeństwo epidemiczne testem".

Pracodawca zweryfikuje szczepienia pracowników

Zobacz także: Czwarta fala pandemii. Witucki: Ochroniarze i dyrektorzy szkół mają chronić Polskę

Najnowszy projekt autorstwa posłów PiS znacząco różni się od wcześniejszych założeń. Według niego pracodawca będzie mógł, ale nie będzie musiał sprawdzać, czy pracownik jest zaszczepiony, a pracownik będzie mógł mu okazać certyfikat, albo i nie. I żadne sankcje za odmowę odpowiedzi nie mogą mu grozić.

Wyjątkiem będą pracownicy medyczni. Szefowie placówek leczniczych będą mogli wydać nakaz zaszczepienia się dla całego podległego im personelu.

Nowy projekt będzie łagodniejszy

Jak potwierdził w rozmowie z money.pl, poseł PiS i sprawozdawca ustawy, Czesław Hoc, najważniejsza planowana zmiana dotyczy tego, że pracodawcy nie będą mieli dostępu do rejestru osób zaszczepionych, jak wcześniej zapowiadał to wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, ale jedynie będą mieli prawo zapytania pracownika lub kandydata do pracy o okazanie certyfikatu zaszczepienia.

Posłowie PiS Czesław Hoc i Paweł Rychlik poinformowali w środę, że do Sejmu trafi poselski projekt ustawy pozwalający pracodawcy na zweryfikowanie, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko COVID-19.

Zgodnie z projektowanymi przepisami, jeśli pracownik nie pokaże certyfikatu zaszczepienia, to będzie uznawany za niezaszczepionego i pracodawca w takiej sytuacji będzie mógł zreorganizować tak pracę, by polecić temu pracownikowi inne obowiązki lub telepracę, ale za to samo wynagrodzenie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(108)
Tgd
9 miesięcy temu
Tylko wybory zakończą pandęmia i tylko Konfederacja to może rozliczyć reszta niczym się nie różni
Ola
9 miesięcy temu
W konstytucji wprost jest zakaz eksperymentów medycznych a czymze są te preparaty za które nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za skutki
Ewa
9 miesięcy temu
Najwięcej przypadków covid jest w europie.ktors wyszczepila.nakwiecej ludzi ot logika PiS precz z segregacja sanitarna
to już było
9 miesięcy temu
Już każdy rozsądny człowiek wie, że te "szczepienia" mają drugie dno. Oczywistym jest, że to nic dobrego. Cenne, skuteczne i bezpieczne leki są drogie, trudno dostępne. Tutaj dobrowolność tych darmowych zastrzyków przypomina coraz bardziej dobrowolny "prysznic" dla nowoprzybyłych do Auschwitz. Co ciekawe, na rampie w Auschwitz za segregację - do komory lub pracy przymusowej - odpowiadali LEKARZE. Osoby zbędne były kierowane na dobrowolny prysznic w celu zapobiegania rozwoju epidemii tyfusu w obozie. Tak to przynajmniej wtedy, w 1941 r. tłumaczono.
moneta
9 miesięcy temu
GMO (modyfikowana żywność) współczesna broń masowego rażenia, sprzyja rozwojowi infekcji i nowotworów oraz odporności bakterii.
...
Następna strona