Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Nowe 500+. Do Sejmu trafiła petycja. "Młodzi bardziej potrzebują tych pieniędzy"

Do Sejmu trafiła petycja obywatelska, której inicjatorzy domagają się wypłaty 500 zł małżeństwom z 50-letnim stażem. To dobry pomysł? - Wydaje mi się, że rozsądniejsze jest przeznaczanie skromnych nakładów finansowych, które mamy, raczej na młodych, którzy są czasami w tak trudnej sytuacji jak bezrobotni - powiedział w programie "Newsroom" WP prof. Andrzej Rychard, socjolog, Polska Akademia Nauk. – Warunki pracy, zwłaszcza na początku kariery, są trudne - mówiąc najdelikatniej. Osoby starsze, emeryci, mają się źle, ale statystyki mówią, że przeciętna emerytura nie stanowi malejącego proc. płacy minimalnej. W związku z tym, nie wiem, czy wspieranie 500 plus, a więc skromnym nakładem, małżeństw z wieloletnim stażem jest w tej chwili tym, na co nas stać.

KOMENTARZE
(181)
Aaa
2 lata temu
Jest to poniżanie uczciwych i pracowitych obywateli. To rozdawanie pieniędzy powoduje niezadowolenie społeczeństwa .
Zfg
2 lata temu
Ta paniusia wiecznie zadowolona
haha
2 lata temu
Co za piramidalna głupota? Jeśli już wspierać to samotnych emerytów, którzy ledwo wiążą koniec z końcem z jednej głodowej emerytury, a nie pary, które maja podwójne świadczenie.
dvdv
2 lata temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku, ale nie tak jak w Polskim Ładzie, gdzie to nic nie dało ludziom przedsiębiorczym, a wręcz zabrało. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola, lekarstwa czy badania zdrowotne itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiażke pt. Emreytura nie jest Ci potrzebna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
sya
2 lata temu
Moim zdaniem dofinansowanie powinny dostać kobiety przed 30 czy 35 rokiem życia które muszą o siebie dbać (o odżywienie i zdrowie) bo mogą zostać matkami a pracodawcy z tego właśnie powodu często je dyskryminują odmawiając przedłużenia umowy na czas nieokreślony i dając niższe wynagrodzenie niż mężczyznom. Najgorszą sytuację mają samotne kobiety. Niektóre ze względów finansowych zgadzają się na relacje w których są upokarzane, relacje które nie mogą stać się rodziną. Dzięki dodatkowym środkom finansowym mogłyby nie podejmować nieprzemyślanych decyzji. Byłoby mniej rozwodów i więcej małżeństw z długim stażem.
...
Następna strona