Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Nowe auta we flocie marki Panek. Od limuzyn po ciężarówki

2
Podziel się:

Superdrogie BMW i8, luksusowy Lexus RC300 czy ciężarówki marki Renault. To nowe auta firmy Panek, które można wynająć na minuty.

Polskie salony opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy tego modelu. Jego rynkowa cena to około 700 000 złotych
Polskie salony opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy tego modelu. Jego rynkowa cena to około 700 000 złotych (Materiały prasowe)
Artykuł na podstawie informacji prasowej marki Panek.

Najdroższy samochód w CarSharingu na świecie

BMW i8, to najdroższy w zakupie samochód, który jest obecnie wynajmowany na minuty. Rozpę-dza się do 100 km/h w 4,4 sekundy, dzięki łącznej mocy 362 koni, dostarczanych przez silnik spa-linowy oraz elektryczny.

Jednocześnie BMW i8 emituje jedynie 49 gramów dwutlenku węgla na kilometr. To prawie dwa razy mniej niż zakładana norma Unii Europejskiej. Zużycie paliwa wynosi 2,1 litra na 100 kilome-trów, a na samym silniku elektrycznym możemy przejechać do 37 kilometrów z maksymalną prędkością 120 km/h.

Polskie salony opuściło jedynie nieco ponad 20 egzemplarzy tego modelu. Jego rynkowa cena to około 700 000 złotych.

Aby móc wynająć BMW i8 w PANEK CarSharing należy posiadać aktywne konto i historię wynaj-mów na minimum 2 000 złotych. Nowy samochód jest przyporządkowany do grupy aut Extreme, w ramach której pojawiać się będą z czasem kolejne super samochody.

Koszt wynajęcia BMW i8 to 4,99 zł/km i 3,99 zł/min liczone łącznie. Cena postoju ustanowiona na wypadek, gdyby ktoś chciał dłużej w samochodzie posiedzieć to 1,99 zł za minutę. Parkowanie w miejskiej strefie płatnego parkowania oraz paliwo zawarte jest w cenie wynajmu.

Lexus RC300

Sportowy, ostry, luksusowy. 245-konny silnik, czerwona, skórzana tapicerki, nadającej samochodowi ekskluzywnego charakteru i pikanterii. Do tego możliwość otwarcia auta telefonem i płacenia tylko za realny czas jazdy i przejechane kilometry.

Do usługi PANEK CarSharing dołączył nowy samochód klasy Unique – Lexus RC300. Koszt wynajęcia auta to 2,99zł/km i 1,99 zł/min liczone łączne. W cenie zawarte są wszystkie koszty użytkowania w tym postój w miejskiej strefie płatnego parkowania oraz paliwo.

Aby móc z niego skorzystać należy mieć historię wypożyczeń w PANEK CarSharing i wydać co najmniej 500zł na usługę.

Ciężarówka na minuty

Samochody ciężarowe Renault Master L3H2 można wynająć na minuty, godziny, dni oraz miesiące - wystarczy posiadać tradycyjne prawo jazdy kategorii B (samochody do 3,5 tony).

Samochodami można jeździć po całej Polsce, jednak w ramach testów auta na ten moment można zwracać tylko w Warszawie.

Renault Master L3H2 pomieści 5 europalet, a jego ładowność to 1 388 kg. Wewnątrz zmieszczą się towary o kubaturze: 13 m2, długości: 3,60 metra, szerokości: 1,70 metra i wysokości: 1,70 metra. Samochód ma ponad 6 metrów długości całkowitej, prawie 2,5 metra szerokości, a także blisko 2,5 metra wysokości. Nie zmieści się więc na większości parkingów podziemnych.

Użytkowanie go wymaga pewnych umiejętności lub sporej ostrożności, dlatego przy okazji wprowadzania auta, PANEK CarSharing zachęca do zakupu „Rozszerzonej Ochrony”, która za miesięczną kwotę 49 zł znosi odpowiedzialność za szkody na wszystkie dostępne auta w PANEK CS.

Koszt wynajęcia Mastera w cenniku standardowym to 0,99 zł za kilometr i 0,95 zł za minutę , liczone łącznie. Koszt postoju samochodu w przypadku kiedy jest np. załadowywany, to 0,20 zł za minutę. Osoby potrzebujące auta na dłużej mogą skorzystać z oferty wynajmu na dobę w cenie 189 zł lub cennika pakietowego.

Doba wynajmu Mastera w pakiecie tygodniowym to 159 zł, a w pakiecie miesięcznym 119 zł. Do cen pakietowych należy doliczyć 0,90 zł za każdy przejechany kilometr. Wszystkie podane ceny są kwotami brutto.

Paliwo oraz postój w miejskich strefach płatnego parkowania są zawarte w koszcie wynajmu. Samochody są obsługiwane przez dział techniczny PANEK, tankowane i myte. Istnieje możliwość samodzielnego uzupełnienia paliwa za pomocą karty paliwowej, którą znajdziemy w samochodzie. Ponadto, posiadając pakiet dzienny, dobowy lub miesięczny dla samochodów Renault Master (grupa pojazdów Cargo), można użytkować samochody z grup Economy, Comfort oraz Premium i przesiadać się między nimi w dowolny sposób podczas całego czasu trwania pakietu.

Osoby, które będą chciały przetestować nowe auto, jednocześnie nie posiadając jeszcze konta w usłudze, otrzymają 20 zł do wykorzystania na przejazdy w ramach bonusu za pierwszą rejestrację. Wszystko, co należy zrobić, to ściągnąć aplikację, zarejestrować się i poczekać na aktywację, która trwa do 60 minut.

Niemal 2500 aut na wynajem

PANEK CarSharing to największy w Polsce operator samochodów na minuty działa w ponad 150 miastach w Polsce. Oferuje blisko 2 500 aut, które wynająć można za pomocą aplikacji w telefonie. Wszystko, co należy zrobić to wejść do sklepu GooglePlay lub AppStore, pobrać aplikację PANEK, zarejestrować i poczekać na aktywację (do 60 minut). Każdy Klient otrzyma 20 zł do wykorzystania na przejazdy a ze specjalnym PANkodem także dodatkowe 10 zł na usługę.

Artykuł na podstawie informacji prasowej marki Panek

Artykuł na podstawie informacji prasowej marki Panek.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Ewka
4 lata temu
Nie mam nic do wynajmowanych aut, ale jakoś wygodniej jest mi zamówić przez apkę przejazd z opti taxi. Nie lubię prowadzić auta po Warszawie , więc to jest zdecydowanie lepsza opcja dla mnie i taksówka wcale drogo nie kosztuję, więc się kalkuluje.
mik
4 lata temu
kto to wybajmuje takue samochody... albi mnie stac ..albo nie...