Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|
aktualizacja

Nowe daty brexitu. Są przecieki przed szczytem

79
Podziel się

Unia Europejska chce zaproponować Wielkiej Brytanii przesunięcie terminu wyjścia ze Wspólnoty na 31 grudniu lub 1 marca. Tylko Francja ma wątpliwości co do tej propozycji - donosi niemiecka agencja dpa.

Brexit: 12 kwietnia ostatecznym terminem przyjęcia umowy. Wielka Brytania nie otrzyma więcej szans
Brexit: 12 kwietnia ostatecznym terminem przyjęcia umowy. Wielka Brytania nie otrzyma więcej szans (East News, AFP/EAST NEWS)
bDaoUjCJ

Według agencji dpa, na wtorkowym spotkaniu unijnych ambasadorów rozmawiano o tym, by zachęcić Wielką Brytanię do przesunięcia terminu brexitu do końca roku lub nawet 1 marca 2020 r. Jedynie Francja miała wątpliwości co do tej propozycji – informuje PAP.

Podczas rozpoczynającego się w środę nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej szefowa brytyjskiego rządu zamierza zabiegać o przesunięcie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na 30 czerwca. Wiele państw UE nie wierzy jednak, że do tego czasu Wielka Brytania rozwiąże własny kryzys polityczny, a więc termin ten wydaje się mało prawdopodobny.

Brytyjska Izba Gmin już trzykrotnie odrzuciła wynegocjowaną przez premier May umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

bDaoUjCL

Obejrzyj: Brexit. "To jest trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji"

Jeśli UE nie zgodzi się na kolejne przesunięcie brexitu, Zjednoczone Królestwo powinno opuścić Wspólnotę bez umowy w najbliższy piątek.

bDaoUjCR

"Rzeczpospolita" zauważa z kolei, że o ile May chciała przełożenia terminu tylko do końca czerwca, o tyle Unia nie tyle będzie zachęcała ją do opóźnienia brexitu, co wręcz narzuci jej znacznie bardziej odległy termin. Bruksela ma nadzieję, że w tym czasie w Londynie weźmie górę koncepcja pozostania w unii celnej i jednolitym rynku – czyli "brexit w wersji soft".

Być może czas w ogóle rozwiąże problem związany z opuszczeniem przez Królestwo Unii, bo zostanie przeprowadzone ponowne referendum, którego wynik, jak wiele wskazuje – byłby korzystny dla Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDaoUjDm
KOMENTARZE
(79)
Kth3
rok temu
Premier May patrzy i widzi,że to XXI wiek.Skończył się wiek XIX i imperium brytyjskie.Anglia,to teraz średnie państwo Świata.Trzeba się podporządkować do rzeczywistości,a nie żyć w ułudzie wielkości!!!
Skleroza
rok temu
Przesuwajcie tak długo,aż Brytyjczycy zapomną co wybrali.
lex
rok temu
odnoszę wrażenie, że parlament brytyjski mentalnie tkwi jeszcze w 18 wieku gdy anglia była mocarstwem światowym i mogła narzucać swoje zdanie innym państwom, oni nadal myślą że to oni decydują o tym w jakiej formie nastąpi brexit i nie dostrzegają kompletnie że na pewne warunki zgodę musi wyrazić jednomyślnie pozostałe 26 państw, may już to dostrzegła i wynegocjowała traktat rozwodowy
bDaoUjDn
Pplak
rok temu
Brytyjczycy się zwyczajnie ośmieszają...
Imperium doł...
rok temu
Wielka Brytania była przez stulecia imperium światowym a w obecnej Unii Europejskiej stała się krajem na równi z Polską, Litwą, Słowacją, Bułgarią czy Rumunią czyli krajami których nie było na mapie w XiX w. Status W. Brytanii w UE jest poniżający zwłaszcza dla ludzi starszych, którzy pamiętają jeszcze czasy w których brytyjczycy mieli kolonie na Bliskim wschodzie , w Afryce, Azji ( Indie, Pakistan, Hong Kong) czy na Karaibach. Młodzi brytole są przeciwni Brexitowi
Najnowsze komentarze (79)
Adam W.
rok temu
Brexit jak najpredzej. To pierwsza jaskolka rozpadu tego przekletego eurokolchozu
Józef
rok temu
Przecież to nie trzeba być nie wiadomo jak wykształconym żeby się domyślić że angole nigdy nie wyjadą z UE bo porostu się boją że sobie nie poradzą sami ale dobrze by było jakby mieli trochę honoru i się przyznali że to był błąd rozwód z UE i powinni wszystkich za to przeprosić że był to szczeniacki wybryk
Krzys
rok temu
Niech Brytyjczycy nie dają się robić w konia tylko uciekają z tej UE jak najszybciej się da.
pkw
rok temu
UE zalezy ma kasie skladowej WB. Im dluzej odsuna brexit tym wiecej kasy w dla UE.
Bank
rok temu
A przy okazji widac ze rudy nie odgrywa tam zadnej roli.. ewentualnie mowi co mu ciocia nakazuje ..sam jest zero
Observer
rok temu
To wielka hańba dla Wielkiej Brytanii jak została "przeczołgana " przez barbarzyńskie Niemcy i kolaboranta Francję i inne kraje jak Hiszpania, Holandia, Belgia, Włochy z czasów II-ej WŚ. Taka największa gospodarka w Unii musi płaszczyć się przed kolaborantami . TO WSTYD DLA BRYTYJCZYKÓW ! Teraz wyszło o co chodzi w tej Unii podobnie jak w RWPG dawnego bloku wschodniego. Wyrolować "okraść " i długo męczyć przy odejściu z tego zakłamanego kręgu a co najgorsze że wplątano w to b. premiera Polski D.Tuska niby przyjaciela P. Merkel. I kto poniesie odpowiedzialność chyba Tusk protegowany p. Merkel bo nie rządu Polskiego. Tak wami Lewacy kręcą wyzyskiwacze rodem spod ciemnej gwiazdy !
Prala
rok temu
Może Anglicy tak samo się zastanawiali czy pomagamy Polsce walczyć z Niemcami czy nie i tak aż do końca wojny
Jacek
rok temu
Do tego czasu Unia przejmie wszystkie wielkie biznesy brytyjskie,a co za tym idzie dobrze płatnych podatników. Nie chcę mi się wierzyć że brytole tego nie widzą
bDaoUjDf
Tylko fakty
rok temu
Gdzie Tusk tam porażka i zastraszania....
Adolf
rok temu
Władze w UK powinna mianowac kanclerz Niemiec i żadnych wolnych wyborów bo same problemy potem !!!
Hail
rok temu
Ma być jak chcą Niemcy a nie jakieś wolne wybory...
Kłamcy
rok temu
Czyli demokracja i wolne wybory i referenda NIC nie znaczą dla władz UE....
Marycha
rok temu
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, muzulmanie wiedza czego chca -przejac europe a solidarnosc narodu im na to pozwoli, stany zjednoczone sie jakos dogaduja...a europa???ci sie zgodzic nie moga ,ktorzymaja te same charaktery wiec...??? moze pora znalezc wspolny cel,zrekonstruowac prawo, zwiekszyc pomoc dla tych objetych wojna ale na odleglosc w przeciwnym razie wkoncu dojdzie do kryzysu i dotknie wszyskich,ktorzy zamieszkuja europe a nie tylko europejczykow
a69
rok temu
"wynik korzystny dla Brukseli" - dokladnie tak!
...
Następna strona