Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Nowe daty brexitu. Są przecieki przed szczytem

79
Podziel się

Unia Europejska chce zaproponować Wielkiej Brytanii przesunięcie terminu wyjścia ze Wspólnoty na 31 grudniu lub 1 marca. Tylko Francja ma wątpliwości co do tej propozycji - donosi niemiecka agencja dpa.

Brexit: 12 kwietnia ostatecznym terminem przyjęcia umowy. Wielka Brytania nie otrzyma więcej szans
Brexit: 12 kwietnia ostatecznym terminem przyjęcia umowy. Wielka Brytania nie otrzyma więcej szans (East News, AFP/EAST NEWS)
bDTVSNFh

Według agencji dpa, na wtorkowym spotkaniu unijnych ambasadorów rozmawiano o tym, by zachęcić Wielką Brytanię do przesunięcia terminu brexitu do końca roku lub nawet 1 marca 2020 r. Jedynie Francja miała wątpliwości co do tej propozycji – informuje PAP.

Podczas rozpoczynającego się w środę nadzwyczajnego szczytu Rady Europejskiej szefowa brytyjskiego rządu zamierza zabiegać o przesunięcie terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na 30 czerwca. Wiele państw UE nie wierzy jednak, że do tego czasu Wielka Brytania rozwiąże własny kryzys polityczny, a więc termin ten wydaje się mało prawdopodobny.

Brytyjska Izba Gmin już trzykrotnie odrzuciła wynegocjowaną przez premier May umowę dotyczącą wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

bDTVSNFj

Obejrzyj: Brexit. "To jest trochę mit, że Brytyjczycy żałują swojej decyzji"

Jeśli UE nie zgodzi się na kolejne przesunięcie brexitu, Zjednoczone Królestwo powinno opuścić Wspólnotę bez umowy w najbliższy piątek.

bDTVSNFp

"Rzeczpospolita" zauważa z kolei, że o ile May chciała przełożenia terminu tylko do końca czerwca, o tyle Unia nie tyle będzie zachęcała ją do opóźnienia brexitu, co wręcz narzuci jej znacznie bardziej odległy termin. Bruksela ma nadzieję, że w tym czasie w Londynie weźmie górę koncepcja pozostania w unii celnej i jednolitym rynku – czyli "brexit w wersji soft".

Być może czas w ogóle rozwiąże problem związany z opuszczeniem przez Królestwo Unii, bo zostanie przeprowadzone ponowne referendum, którego wynik, jak wiele wskazuje – byłby korzystny dla Brukseli.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDTVSNFK
gospodarka
wiadomości
KOMENTARZE
(79)
Kth3
2 lata temu
Premier May patrzy i widzi,że to XXI wiek.Skończył się wiek XIX i imperium brytyjskie.Anglia,to teraz średnie państwo Świata.Trzeba się podporządkować do rzeczywistości,a nie żyć w ułudzie wielkości!!!
Skleroza
2 lata temu
Przesuwajcie tak długo,aż Brytyjczycy zapomną co wybrali.
lex
2 lata temu
odnoszę wrażenie, że parlament brytyjski mentalnie tkwi jeszcze w 18 wieku gdy anglia była mocarstwem światowym i mogła narzucać swoje zdanie innym państwom, oni nadal myślą że to oni decydują o tym w jakiej formie nastąpi brexit i nie dostrzegają kompletnie że na pewne warunki zgodę musi wyrazić jednomyślnie pozostałe 26 państw, may już to dostrzegła i wynegocjowała traktat rozwodowy
bDTVSNFL
Pplak
2 lata temu
Brytyjczycy się zwyczajnie ośmieszają...
Imperium doł...
2 lata temu
Wielka Brytania była przez stulecia imperium światowym a w obecnej Unii Europejskiej stała się krajem na równi z Polską, Litwą, Słowacją, Bułgarią czy Rumunią czyli krajami których nie było na mapie w XiX w. Status W. Brytanii w UE jest poniżający zwłaszcza dla ludzi starszych, którzy pamiętają jeszcze czasy w których brytyjczycy mieli kolonie na Bliskim wschodzie , w Afryce, Azji ( Indie, Pakistan, Hong Kong) czy na Karaibach. Młodzi brytole są przeciwni Brexitowi
...
Następna strona