Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowe obostrzenia w Niemczech. Merkel: musimy to powstrzymać

Osiem godzin trwało spotkanie Angeli Merkel z premierami krajów związkowych, na którym ustalono jednolite zasady dla miast i regionów, w których liczba zakażonych koronawirusem jest najwyższa. Decyzja o zaostrzeniu restrykcji zapadła w związku z gwałtownym wzrostem liczby zakażeń w Niemczech.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
- Jestem pewna, że to co teraz zrobimy, zdecyduje o tym, jak wyjdziemy z tej pandemii - powiedziała kanclerz Niemiec.

- Musimy to zatrzymać. W przeciwnym razie nic dobrego z tego nie wyniknie – powiedziała kanclerz Niemiec po naradzie. – Jestem pewna, że to co teraz zrobimy, zdecyduje o tym, jak wyjdziemy z tej pandemii.

Jak wynika z doniesień Polskiej Agencji Prasowej wśród nowych zasad jest rozszerzenie noszenia maseczek, ograniczenie liczby gości na prywatnych uroczystościach, ograniczenie kontaktów w miejscach publicznych oraz ograniczenia działalności lokali gastronomicznych.

Newsroom WP

Wszędzie tam, gdzie zanotowano tygodniową zapadalność na koronawirusa na poziomie powyżej 50 zakażeń na 100 tys. mieszkańców, w miejscach publicznych nie może gromadzić się więcej niż 10 osób. Przepis ten obowiązuje już m.in. w Berlinie.

Jeśli te zmiany nie zahamują gwałtownego wzrostu zachorowań, rząd ograniczy zgromadzenia nawet do 5 osób.

Niemcy wprowadzą także godzinę policyjną od 23 w regionach, w których zapadalność przekroczy próg 50 nowych infekcji na 100 tys.

W ciągu ostatniej doby w Niemczech zarejestrowano rekordową liczbę nowych zakażeń koronawirusem - 6 638. To około 1 500 więcej niż poprzedniego dnia - poinformował w czwartek rano berliński Instytut im. Roberta Kocha. Na Covid-19 zmarły kolejne 33 osoby.

Poprzedni dobowy rekord infekcji odnotowano w Niemczech 28 marca, kiedy zarejestrowano 6 294 przypadki zakażenia Covid-19.

Od początku pandemii w RFN zakażone koronawirusem zostały 341 223 osoby. Liczba zgonów wzrosła do 9 710.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
15-10-2020

MielnoOni idą na wojnę z wirusem, a Polska na wojnę z obywatelami. Pod osłoną wirusa nowe podatki nowe prawo rozdawanie milionów złotych premi nikomu nie … Czytaj całość

15-10-2020

PLNa wojnę to oni zawsze chetni, juz chyba się w D..... polepszylo..... bombardowac ich i to natychmiast bo już by chcieli znów podbijać swiat

15-10-2020

NiedawnoZnowu będą gazować miliony kobiet i dzieci jak 79 lat temu

Rozwiń komentarze (56)