Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Krzysztof Suwart
|

Nowe technologie w ubezpieczeniach. Tak dziś buduje się przewagę

220 reakcji
19
105
56
Podziel się

Wygnieciona polisa w portfelu? To już przeżytek. Sektor ubezpieczeń stale się rozwija. W obsłudze klienta stawia się na nowe technologie. Dane wędrują do chmury, sprzedaż odbywa się online, a sztuczna inteligencja lepiej dopasowuje ubezpieczenia.

- Mamy apetyt na więcej. Chcemy, by platforma inPZU stała się masowa platformą do inwestycji – mówił prezes Grupy Paweł Surówka.
- Mamy apetyt na więcej. Chcemy, by platforma inPZU stała się masowa platformą do inwestycji – mówił prezes Grupy Paweł Surówka. (Materiały prasowe, PZU)
bCNeTPHF

W gospodarce ważne jest, aby wiedzieć jak budować przewagę konkurencyjną. Filarem takiego działania jest inwestowanie w innowacje. Wyłączona z tego nie jest także branża ubezpieczeniowa.

PZU to firma, która udowadnia, że świetnie się czuje na rynku nowych technologii. Spółka przedstawiła swoje plany rozwoju w najnowszej strategii.

- Mało jest spółek na świecie, które są w stanie dać swoim klientom tyle różnych możliwości wykorzystania danych jak grupa PZU. Czy to w zakresie zdrowia, bankowości czy zarządzania aktywami. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom wygodne narzędzia, które ułatwiają życie – mówił money.pl prezes Grupy PZU Paweł Surówka.

bCNeTPHH

ZOBACZ: Przyszłość PZU

Ważnym jej elementem jest nacisk na sztuczną inteligencję. Technologia zasila portal mojePZU, który ma integrować usługi ubezpieczyciela w jednym miejscu. Klienci w każdej chwili mogą sprawdzić swoje produkty ubezpieczeniowe, kupić nowe polisy, zlikwidować szkodę, zarządzać opieką zdrowotną, w tym terminami wizyt lekarskich, a także inwestować oraz korzystać z usług bankowych.

- Naszą przewagą jest skala. Mamy przewagi po stronie kosztowej i informacji. Jesteśmy w stanie wiele powiedzieć o profilu ryzyka naszych klientów, o tym jak będzie się zmieniał. Dzięki skali możemy też więcej inwestować w nowe technologie, które pomagają w prosty sposób oszczędzać czas i atencję ludzi. Oni nie zajmują się papierkową robotą. Dziś robi to sztuczna inteligencja - wyjaśniał money.pl dyrektor finansowy PZU, Tomasz Kulik.

Firma wdraża także rozwiązane PZU GO, które zwiększa bezpieczeństwo na drodze i pozwala uratować ludzkie życie. PZU umożliwia również inwestowanie swoich oszczędności. Platforma inPZU zebrała już 100 mln zł aktywów pod zarządzanie.

bCNeTPHN

- Mamy apetyt na więcej. Chcemy, by platforma inPZU stała się masowa platformą do inwestycji – mówił prezes Grupy Paweł Surówka.

Gigant idzie o krok dalej. Chce zbudować pozycję na konkurencyjnym rynku fintechów. W tym celu powstała platforma Cash. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę i wypełnić krótki formularz. Przelew powinien szybko trafić na kont.

- Platforma jest tworzona wspólnie z Alior bankiem i Bancovo. Traktujemy to rozwiązanie jako benefit dla naszych klientów, bo na tej platformie będą mogli w sposób szybki i intuicyjny otrzymać pożyczkę gotówkową - komentuje money.pl Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA i PZU Życie.

bCNeTPHO

Czym jeszcze żyje branża ubezpieczeń? Danymi w architekturze chmurowej, internetem rzeczy a nawet wirtualną rzeczywistość. Jednak wprowadzanie takich nowinek musi się odbywać z należytą starannością.

Polski sektor działa w mocno doregulowanej strukturze przepisów. Wspomnieć można chociażby o RODO i konieczności ochrony wielu danych wrażliwych klientów.

Grupa PZUzrealizowała w 2018 roku 15 projektów w obszarze innowacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bCNeTPIi
pzu
gospodarka
innowacje
strategia
sztuczna inteligencja
polisy
ubezpieczenia
56
19
105
1
11
2
26
KOMENTARZE
(56)
waldek
rok temu
Znam te ubezpieczenia przez internet i telefon. Pięknie do momentu opłacania składek a przy zdarzeniu " było trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia" Z przykrością zawiadamiamy iz pańskie roszczenie z tytułu .......ble ble zostało rozpatrzone odmownie
Jugo
rok temu
Kredyty,polisolokaty i inne g....., zamiast tego obniżcie składki i szybciej wypłacajcie odszkodowania.
Igorek
rok temu
A co później? pisz pan na berdyczów
bCNeTPIj
gorsiejszy so...
rok temu
PZU to najwięksi złodzieje wśród ubezpieczycieli
hfg
rok temu
Jak trzeba zapłacić składkę, to wysoka technologia, a jak trzeba wypłacić odszkodowanie to już technologia niepotrzebna. Jest tylko biurokracja. I nawet adres trudno zdobyć, a telefonów nikt nie odbiera
Najnowsze komentarze (56)
Banita
rok temu
Zrezygnowałem z PZU w momencie gdy łapę na nim położyło pisiactwo. I nie żałuję.
rzywokost
rok temu
PZU to kłamcy i złodzieje byłem ubezpieczony coidne pisze w umowie a co idne ich statut , w umowie pisze z wrot za operację chirurgiczną 1 , 2, 3 stopnia a jak wysłałem do nich pismo to mi odpisali że nie zwrócą mi za operację bo nie więc są kłamcami
S.M.
rok temu
Prowadzę od 15 lat warsztat jestem biegłym sądowym ,najgorsza firma na rynku wręcz OSZUŚCI ,żadna inna firma tak nie postępuje w kwestiach likwidacji weryfikacji każda sprawa w sądzie ,kilka dni przed rozprawą ich radcy prawni proponują ugody wiedząc że sprawy są przez nich przegrane , liczą że na 100 osób jedna lub dwie się odwołają.dziennie oszukują w skali kraju na miliony zł zaniżając należne odszkodowania. Interpretują prawo w/g swoich zasad. Ludzie jest to Spółka Skarbu Państwa która swoje oszczędności jako dywidendy wypłaca do skarbu państwa , czym więcej oszukają klientów z OC i swoich z AC tym więcej mają zysków. NIE UBEZPIECZAJCIE SIĘ W PZU wiem co piszę popytajcie się w warsztatach .
PZU
rok temu
Postkomunistyczny Złodziejsdki Urząd
jur
rok temu
Najbardziej złodziejska firma. Pracuję i od zawsze byłem, objęty ubezpieczeniem grupowym w PZU, ale skończyłem 70 i mimo że nadal pracuję, odmówiono mi prawa do tego ubezpieczenia - kasę brali tyle lat, a teraz bujaj się fela.
ekonomista
rok temu
to dzaiła tylko w jedną stronę...kiedy płacisz składki. Kiedy chcesz odzyskać składki lub dostać odszkodowanie...zaczyna się droga przez mękę...duży może....więcej!
nikt
rok temu
Krótkie wspomnienie z pracy w PZU: zorganizowałem pomoc w Nowy Rok z przewozem osób na ok. 100 km po przebiciu opony z nieznanych przyczyn, ponieważ pobliskie warsztaty mogły być zamknięte. Liderka oceniła, że to wielka szkoda dal firmy. Ciągłe żyłowanie wydajności: jak najszybciej, jak najwięcej itp. Dziękuję za takie polskie firmy.
fred
rok temu
korupcja na rynku IT jest największa ?
bCNeTPIb
Pan Wojtek
rok temu
Ponad dwa lata walczyłem z PZU o wypłatę odszkodowania z Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Firma jest odporna na interwencje Rzecznika Finansowego i Nadzoru. Omijać tę firmę szerokim łukiem!
Katarzyna
rok temu
Zanim kupi się ubezpieczenie samochodu w PZU, warto zapoznać się z ofertami polis od innych ubezpieczycieli przy pomocy porównywarki ubezpieczeń takiej jak Ubea. Jest bardzo prawdopodobne, że inna firma zaproponuje lepszą składkę OC.
Olaf
rok temu
Pani sadurska to ta osoba która przeszła od prez. Dudy. Wskoczyła na stawkę wg internetu na jedynie 150000 średnio. Ale to jest malo. To chyba około 100 nowych nauczycieli mogło by pracować przez cały miesiãc.
Iza
rok temu
internety-srety a większość klinetów PZU to emeryci
czesio
rok temu
No, jak z Alior Bankiem, to ja dziękuję.
ola
rok temu
No już się dowiedziałem co to jest RANKOMAT i zakup onlain , kiedy zapłaciłem za polisę 20 zł mniej niż u Agenta, a przy szkodzie potrącili mi z wypłaty szkody 985 zł.