Notowania

pzu
20.03.2019 13:02

Nowe technologie w ubezpieczeniach. Tak dziś buduje się przewagę

Wygnieciona polisa w portfelu? To już przeżytek. Sektor ubezpieczeń stale się rozwija. W obsłudze klienta stawia się na nowe technologie. Dane wędrują do chmury, sprzedaż odbywa się online, a sztuczna inteligencja lepiej dopasowuje ubezpieczenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
- Mamy apetyt na więcej. Chcemy, by platforma inPZU stała się masowa platformą do inwestycji – mówił prezes Grupy Paweł Surówka. (Fot: PZU)

W gospodarce ważne jest, aby wiedzieć jak budować przewagę konkurencyjną. Filarem takiego działania jest inwestowanie w innowacje. Wyłączona z tego nie jest także branża ubezpieczeniowa.

PZU to firma, która udowadnia, że świetnie się czuje na rynku nowych technologii. Spółka przedstawiła swoje plany rozwoju w najnowszej strategii.

- Mało jest spółek na świecie, które są w stanie dać swoim klientom tyle różnych możliwości wykorzystania danych jak grupa PZU. Czy to w zakresie zdrowia, bankowości czy zarządzania aktywami. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom wygodne narzędzia, które ułatwiają życie – mówił money.pl prezes Grupy PZU Paweł Surówka.

ZOBACZ: Przyszłość PZU

Ważnym jej elementem jest nacisk na sztuczną inteligencję. Technologia zasila portal mojePZU, który ma integrować usługi ubezpieczyciela w jednym miejscu. Klienci w każdej chwili mogą sprawdzić swoje produkty ubezpieczeniowe, kupić nowe polisy, zlikwidować szkodę, zarządzać opieką zdrowotną, w tym terminami wizyt lekarskich, a także inwestować oraz korzystać z usług bankowych.

- Naszą przewagą jest skala. Mamy przewagi po stronie kosztowej i informacji. Jesteśmy w stanie wiele powiedzieć o profilu ryzyka naszych klientów, o tym jak będzie się zmieniał. Dzięki skali możemy też więcej inwestować w nowe technologie, które pomagają w prosty sposób oszczędzać czas i atencję ludzi. Oni nie zajmują się papierkową robotą. Dziś robi to sztuczna inteligencja - wyjaśniał money.pl dyrektor finansowy PZU, Tomasz Kulik.

Firma wdraża także rozwiązane PZU GO, które zwiększa bezpieczeństwo na drodze i pozwala uratować ludzkie życie. PZU umożliwia również inwestowanie swoich oszczędności. Platforma inPZU zebrała już 100 mln zł aktywów pod zarządzanie.

- Mamy apetyt na więcej. Chcemy, by platforma inPZU stała się masowa platformą do inwestycji – mówił prezes Grupy Paweł Surówka.

Gigant idzie o krok dalej. Chce zbudować pozycję na konkurencyjnym rynku fintechów. W tym celu powstała platforma Cash. Jak to działa? Wystarczy wejść na stronę i wypełnić krótki formularz. Przelew powinien szybko trafić na kont.

- Platforma jest tworzona wspólnie z Alior bankiem i Bancovo. Traktujemy to rozwiązanie jako benefit dla naszych klientów, bo na tej platformie będą mogli w sposób szybki i intuicyjny otrzymać pożyczkę gotówkową - komentuje money.pl Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU SA i PZU Życie.

Czym jeszcze żyje branża ubezpieczeń? Danymi w architekturze chmurowej, internetem rzeczy a nawet wirtualną rzeczywistość. Jednak wprowadzanie takich nowinek musi się odbywać z należytą starannością.

Polski sektor działa w mocno doregulowanej strukturze przepisów. Wspomnieć można chociażby o RODO i konieczności ochrony wielu danych wrażliwych klientów.

Grupa PZUzrealizowała w 2018 roku 15 projektów w obszarze innowacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pzu, gospodarka, innowacje, strategia, sztuczna inteligencja, polisy, ubezpieczenia
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2019

waldekZnam te ubezpieczenia przez internet i telefon. Pięknie do momentu opłacania składek a przy zdarzeniu " było trzeba dokładnie zapoznać się z warunkami … Czytaj całość

21-03-2019

JugoKredyty,polisolokaty i inne g....., zamiast tego obniżcie składki i szybciej wypłacajcie odszkodowania.

20-03-2019

IgorekA co później? pisz pan na berdyczów

Rozwiń komentarze (56)