Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Kopacz-Domańska
Agnieszka Kopacz-Domańska
|
aktualizacja

Nowe złoże gazu okryte przez Orlen. Co to oznacza? "Polska buduje swój portfel wydobywczy"

Orlen odkrył 500 mln metrów sześciennych nowych zasobów gazu na Lubelszczyźnie - poinformował we wtorek prezes spółki Daniel Obajtek. - Ta informacja oznacza, że Polska kompletuje własny portfel wydobywczy, jeśli chodzi o złoża krajowe, co może doprowadzić do tego, że jedna czwarta gazu, który jest zużywany przez Polskę, będzie pochodzić z wydobycia krajowego - powiedział w programie "Newsroom" WP Jakub Wiech z portalu Energetyka24.com. – Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to niewielkie złoże, biorąc pod uwagę roczne zużycie gazu w Polsce, które wynosi ponad 20 mld m sześć gazu. Natomiast jest to jedno ze złóż, które będzie eksploatowane po to, byśmy budowali własny zasób wydobywczy, tak by część potrzeb gazowych pokryć własnymi siłami. To jest szczególnie ważne w dobie kryzysu energetycznego, który ciąży nad Europą od wielu lat. Nowy zasób jest wystarczający, byśmy krajowymi siłami wydobywali ok. 4 mld sześć. gazu, czyli jedną piątą tego, co jest potrzebne....

rozwiń
KOMENTARZE
(112)
Obywatel
rok temu
Czekam na ogłoszenie terminu wyborów. Dlaczego tak zwlekają? Czym szybciej tym lepiej! Już byśmy mieli odkrytą (tzn. odwodnioną) kopalnie złota w Złotym Stoku i nową kopalnię diamentów pod Pcimiem!
połeczenstfo
rok temu
No, ci geniusze potrafią okrywać złoża ??? To wspaniała wiadomość, będziemy mogli spać spokojnie !!!
Asdasd
rok temu
Wielki sukces. Złoże, które w najlepszym przypadku pokryje 9-cio dniowe zapotrzebowanie Polski na gaz. Koszty wydobycia przekroczą wielokrotnie wartość wydobytego gazu. Najważniejsze, że ciemnota głosująca na pis usłyszy o milionach metrów sześciennych.
🙏🙏🙏🙏🙏🙏�...
rok temu
To nic nie oznacza polskie dołki enegetycze miły być gwarantem niskich przystępnych cen a mamy drogie paliwo drogi gaz i energię i obsjtka pinokia ziobre itd milonerow oni się maja dobrze opowiadają bajki i dymaja naród
Aaa
rok temu
Dlaczego ten facet nie siedzi jak inni pozostali przewalający nasze miliony (wybory których nie było, milionerzy w klubie pis) jak długo jeszcze będziemy tolerowali okradanie Państwa i nas?
...
Następna strona