Notowania

Nowelizacja budżetu. "Gdyby była potrzebna, to nic wielkiego"

Premier Mateusz Morawiecki zapewnił, że finansowanie "nowej piątki" powinno udać się bez zmian w budżecie. - Gdyby jednak nowelizacja była potrzebna, to nic wielkiego - dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Premier Mateusz Morawiecki od kilku tygodniu odpowiada na pytania o skutki "Piątki PiS" dla budżetu. (Fot: Marcin Obara)

Kilka godzin po tym, jak Sejm przyjął projekt ustawy o tzw. trzynastych emeryturach, premier Mateusz Morawiecki w towarzystwie marszałków Sejmu i Senatu pojawił się w Jasieńcu k. Grójca, by spotkać się z seniorami. Zapewnił emerytów, że państwo stać na wypłacenie im dodatkowych świadczeń już w maju.

Piątka Kaczyńskiego będzie sporo kosztować. Warszawa straci przez nią prawie 750 mln zł.
Piątka Kaczyńskiego uderzy w miasta. Ponad 6 mld zł straty

- Nie było środków na program "Emerytura plus", my dokonaliśmy tego wysiłku budżetowego, by móc to świadczenie wypłacić i chcę tutaj tą dobrą wiadomością się ze wszystkimi podzielić i zaapelować do opozycji, by wspierała nasze dobre projekty. (…) Proszę, by nikt nie nazywał trzynastych emerytur, jak zrobił to jeden z liderów Koalicji Europejskiej, "ochłapem" czy "rozdawnictwem" – mówił Morawiecki.

Szef rządu zapewnił, że w tym roku zrobi wszystko, by zamknąć rok bez nowelizacji budżetu. - To się powinno udać, ale gdyby nowelizacja była potrzebna, to nie jest nic wielkiego. W poprzednich latach budżet był nowelizowany – dodał.

"Piątka Kaczyńskiego". Ekonomista FOR: Zamiast rozdawać, można by mniej zabierać

Morawiecki zapewniał także, że w 2020 r. finansowanie "piątki" będzie możliwe, choć "będzie się starał trzymać w ryzach reguły wydatkowej i deficytu poniżej 3 proc.".

Piotr Duda grozi falą strajków w całej budżetówce
"Solidarność" rozbiła bank. Stawia żądania warte miliardy złotych

- Warto podkreślił, że rząd PO-PSL złamał ten unijny wymóg 5 lub 6 razy przez 8 lat. My nie złamaliśmy ani razu i nie złamiemy ani w tym, ani w kolejnym - zapewniał premier, który przypomniał, że w 2017 r. "po raz pierwszy w III RP dług zmalał w wartościach bezwzględnych, a w tym roku może się utrzymać na poziomie niezmienionym w stosunku do roku poprzedniego".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-04-2019

samŚmieszy mnie ten człowiek. Podobno po studiach, a rozumku za grosz !!

04-04-2019

bla blaNiedawno zarzekal sie ze oczywiscie zadnej nowelizacji. Teraz nowelizacja +. Typowy belkot bolszewika pis.

04-04-2019

plKłamco odpowiesz za to razem z karłem.

Rozwiń komentarze (267)