Notowania

Nowości Ryanaira w Polsce. 11 nowych połączeń z Katowic, nowa marka Buzz w Modlinie

Ryanair otworzy w Katowicach swoją bazę i uruchomi 11 nowych połączeń z tego lotniska. Z kolei port w Modlinie będzie bazą dla pięciu samolotów latających w barwach Buzz. To nowa marka irlandzkiego przewoźnika.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ryanair)
Buzz to marka, którą Ryanair odkupił od KLM-a już w 2003 roku. Teraz następuje jej reaktywacja. Przewoźnik otrzyma własną stronę internetową do rezerwacji lotów.

Nowa baza operacyjna Ryanaira w Katowicach ma zostać uruchomiona w kolejnym sezonie zimowym. Stacjonować będą tam dwie maszyny przewoźnika.

Jednocześnie z pięciu do szesnastu zwiększy się obecna liczna połączeń z lotniska w Pyrzowicach. Katowice Airport informuje, że nowości obejmują połączenia do Dortmundu, Kijowa, Kolonii/Bonn, Oslo-Torp, Manchesteru, Bolonii, Brindisi, Cork, Göteborga i Katanii oraz do Pafos.

Obecna siatka połączeń Ryanaira z Pyrzowic obejmuje takie porty jak Ateny, Birmingham, Dublin, Edynburg, Londyn-Stansted i Mediolan-Bergamo.

Obejrzyj: Przez brexit będą problemy z lotami Ryanair?

Inną nowością irlandzkiego giganta na polskim rynku jest uruchomienie linii lotniczej Buzz. Zastąpi Ryanair Sun, która w Polsce ma obecnie zarejestrowanych 17 samolotów. Nowe barwy otrzyma łącznie 25 maszyn.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", bazą la pięciu maszyn Buzz będzie Modlin, gdzie stacjonować będzie pięć maszyn tego przewoźnika.

11 nowych kierunków Ryanair wprowadzi w Krakowie, dzięki czemu z irlandzkim przewoźnikim z Balic będzie można latać aż do 61 miast.

- W Polsce Ryanair obsłuży w tym roku 12,7 mln pasażerów, o 6 proc. więcej niż rok wcześniej, a w całej Europie planujemy przewieźć 152 mln pasażerów - powiedział członek zarządu Ryanair Juliusz Komorek podczas konferencji prasowej.

Łącznie w trakcie następnego sezonu zimowego Ryanair będzie realizował w Polsce loty na 190 trasach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: linie lotnicze, wiadomości, gospodarka, ryanair, lotnisko modlin, buzz
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz