Trwa ładowanie...
bDIAzCER

Notowania

Lotnisko Modlin – Wszystkie wiadomości

23
28.08.2020 18:49

WIADOMOŚCI
 / 
Lotnisko w Modlinie na skraju upadku. Mimo wątpliwości kroplówka jednak zostanie podłączona

Pandemia wpędziła w poważne tarapaty całą branże lotniczą. W dramatycznej sytuacji jest lotnisko w Modlinie. Straty przekroczyły już 170 mln zł czyli 50 proc. kapitału. Wcześniej PPL blokowało pożyczki dla spółki, ale teraz zmienia zdanie.

1
01.07.2020 16:48

WARSZAWA MODLIN
 / 
Warszawa Modlin. Gdzie polecieć i jak dojechać?

Lotnisko Warszawa Modlin obsługuje około 3 mln pasażerów rocznie. To dobry punkt startowy dla osób, wybierających usługi tanich linii lotniczych i podróżujących do popularnych turystycznie regionów.

9
21.11.2019 12:28

LOTNISKO MODLIN
 / 
Lotnisko w Radomiu. W czym ma być lepsze od tego w Modlinie

- Lotnisko w Radomiu jest budowane praktycznie od zera. Będzie tam zupełnie nowa droga startowa i płyty postojowe z czasem użytkowania 30 lat. Duża różnica będzie w terminalu. Będzie on bardzo wygodny dla różnego rodzaju pasażerów, będą wygodne poczekalnie i duże przestrzenie komercyjne - mówił w programie "Money. To się liczy" Ireneusz Kołodziej, dyrektor firmy doradczej ARUP.

9
30.06.2019 17:18

LOTNISKO MODLIN
 / 
"Lotnisko w Modlinie jest na równi pochyłej". Szef PPL mówi, że jest bezradny

- Jestem bezradny w sprawie Modlina. Nasze poprzednie propozycje, które zakładały m.in. dofinansowanie Modlina kwotą 140 mln zł, czy zniesienie jednomyślności podejmowania decyzji, były torpedowane. Czy dziś powinniśmy opracowywać jakąkolwiek strategię dla tego portu, kiedy znajduje się on na równi pochyłej, wiedząc, że zostaną zablokowane? Czy jest sens wydawać publiczne pieniądze" - zastanawiał się w programie "Money. To się liczy" Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", które jest jednym ze współwłaścicieli lotniska.

56
28.06.2019 12:33

LOTNICTWO
 / 
Spór o Modlin. Szef "Portów Lotniczych" mówi o "śmierci lotniska"

- Modlin, mimo że obsługuje 3 mln pasażerów, praktycznie znajduje się na skraju niewypłacalności. Nie ma zdolności kredytowej, przynosi straty. To polityka ograniczona na śmierć tego portu - mówił w programie "Money. To się liczy" Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", które jest jednym ze współwłaścicieli lotniska. PPL są w sporze z pozostałymi właścicielami. Jak mówił, z raport nt. stanu Modlina wynika, że port będzie musiał być zamknięty ok. roku 2027 - 2029, bo tylko do tego czasu wytrzyma droga startowa.

bDIAzCET
34
22.06.2019 13:52

LOTNICTWO
 / 
Pat w Modlinie. Bez porozumienia właścicieli nie ma szans na rozbudowę, a bez rozbudowy może się zwijać

Najnowszy raport o sytuacji lotniska w Modlinie nie pozostawia złudzeń: bez potężnego dofinansowania lotnisko nie przetrwa. Właściciele jednak nie mogą się dogadać. Władze Modlina oskarżają "Porty Lotnicze" o blokowanie inwestycji. Prezes PPL odpowiada: nie mam na to wpływu.

1
09.06.2019 11:19

LOTNISKO MODLIN
 / 
Nieustająca pomoc publiczna. Szastanie groszem z podatków

Bez kroplówki z publicznych pieniędzy port lotniczy w Modlinie nie będzie mógł w tym roku normalnie funkcjonować. I nie ma widoków, aby w kolejnych kilku latach lotnisko uzyskało niezależność finansową.

3
11.04.2019 15:33

LOTNISKO MODLIN
 / 
Z Modlina polecimy na wakacje, z Radomia nie

Lotnisko Modlin ogłosiło, że wkrótce zaczną z niego odlatywać pierwsze samoloty czarterowe - czytamy w "Pulsie Biznesu". TUI i Grecos już o tym z lotniskiem rozmawiają.

14.03.2019 14:11

WIADOMOŚCI
 / 
Nowości Ryanaira w Polsce. 11 nowych połączeń z Katowic, nowa marka Buzz w Modlinie

Ryanair otworzy w Katowicach swoją bazę i uruchomi 11 nowych połączeń z tego lotniska. Z kolei port w Modlinie będzie bazą dla pięciu samolotów latających w barwach Buzz. To nowa marka irlandzkiego przewoźnika.

bDIAzCEZ
4
04.03.2019 11:22

LOTNISKO MODLIN
 / 
Ważą się losy Lotniska Modlin. Koniec kłopotów na horyzoncie

Udziałowcy Lotniska Modlin podejmą decyzję o jego przyszłości. Marszałek województwa chce podniesienia kapitału spółki o 50 mln zł. Do gry o lotnisko może przystąpić również Warszawa.

7
13.02.2019 16:40

LOTNICTWO
 / 
Wiceszef Modlina oskarża: Porty Lotnicze chcą nas wykończyć

- Co się dzieje w Modlinie? W tym problem, że nic – mówi money.pl wiceprezes portu Marcin Danił. Chodzi o to, że lotnisko od półtora roku nie inwestuje, bo nie zgadza się na to jeden z udziałowców. Podwarszawskiemu portowi grozą poważne tarapaty finansowe.

10
27.09.2018 8:06

LOTNISKO MODLIN
 / 
Lotnisko w Modlinie nie zostanie zamknięte. Będzie nowa wieża kontroli lotów

W miejsce wieży kontroli lotów w Modlinie, która może działać tylko do końca roku, stanie mobilny obiekt. Dzięki temu znika ryzyko, że port zostanie zamknięty do czasu wybudowania nowej wieży. To jednak rozwiązanie tymczasowe.

11
09.09.2018 12:46

LOTNICTWO
 / 
Wild: Pożyczka Ryanaira dla Modlina to "betonowe skarpety"

Pożyczka Ryanaira na rozwój lotniska w Modlinie byłaby betonowymi skarpetami, uważa wiceminister infrastruktury Mikołaj Wild. Dla Modlina, jego zdaniem, oznaczałoby to trwałą nierentowność.

bDIAzCFa
03.02.2014 20:52

LOTNISKO MODLIN
 / 
Lotnisko w Modlinie. To był dobry miesiąc

W styczniu przekierowane loty stanowiły 0,26 procent zaplanowanych operacji lotniczych.