Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Nowy prezes Grupy Azoty. Na czele spółki Marcin Kowalczyk

12
Podziel się:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" poinformowała, że Marcin Kowalczyk został powołany na nowego prezesa Grupy, a na stanowisko wiceprezesa Pawła Brydę.

Nowy prezes Grupy Azoty. Na czele spółki Marcin Kowalczyk
Nowy prezes Grupy Azoty - został nim Marcin Kowalczyk (Agencja Wyborcza.pl, Jakub Włodek)

Jak podano, rada nadzorcza Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy powołała Marcina Kowalczyka na prezesa spółki. Rada powołała także Pawła Brydę na wiceprezesa spółki.

Marcin Kowalczyk - jak napisano na stronie spółki - jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończył studia podyplomowe na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, a także studia podyplomowe z zakresu audytu, kontroli zarządczej i rachunkowości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada dyplom MBA Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie.

W swojej karierze zawodowej pełnił m.in. funkcję zastępcy prezesa Agencji Mienia Wojskowego. Pracował też na stanowisku menadżerskim w PGE Energia Odnawialna S.A. W latach 2018 - 2020 był wiceprezesem Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego, a od maja 2020 roku był związany z PGE Dystrybucja S.A. najpierw jako wiceprezes zarządu, a od września 2020 roku jako prezes spółki. W ostatnim czasie pracował w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Od lipca 2022 roku pełni funkcję członka Rady Nadzorczej PZU Życie S.A.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(12)
la2010
10 miesięcy temu
Znowu jakiś krewny Morawieckiego albo Suskiego ?
Azotowiec
10 miesięcy temu
Jak widać po tzw bogatym CV jest to człowiek od brania odpraw. Kariera tzw dwulatka. Dwa lata i zmiana firmy. Kiedy na stanowiskach prezesów będą w końcu ludzie którzy będą potrafić utrzymać się przez całą kadencję prezesury.
Nie uczony
10 miesięcy temu
Nawozy to powinny kosztować góra 1000 złotych za tonę a nie niewiadomo ile.
111
10 miesięcy temu
Ma dużo dyplomów,to i dobre kompetencje w okradaniu rolników ma napewno.Jest w końcu z rodziny kowalczykow....
Cyrk trwa dal...
10 miesięcy temu
To chyba synio brata pana ministra? O ile imię (Marcin) jednego z trzech jego synów nie jest tylko przypadkową zbieżnością.