Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Nowy szef NIK. Marian Banaś wybrany przez Sejm

Sejm zagłosował za kandydaturą Mariana Banasia (od 4 czerwca był ministrem finansów) na stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Marian Banaś nowym szefem NIK. Sejm "za"

Marian Banaś, kandydat Prawa i Sprawiedliwości i dotychczasowy minister finansów, został wybrany przez Sejm nowym prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Opozycja wystawiła kontrkandydata - Borysa Budkę z PO. Jednak to Banaś (bez zaskoczenia) został wybrany większością głosów rządzącej partii.

Za Banasiem zagłosowało 243 posłów, a za Budką - 135.

Marian Banaś w czerwcu zastąpił na stanowisku ministra finansów dotychczasową szefową resortu Teresę Czerwińską. Wcześniej pełnił funkcję wiceszefa tego resortu oraz szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Był także w przeszłości Generalnym Inspektorem Informacji Finansowej, pełnomocnikiem rządu do spraw zwalczania nieprawidłowości finansowych.

Dotychczasowy szef NIK Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że chce wystartować w październikowych wyborach parlamentarnych.. Z tego powodu postanowił o kilka dni skrócić swoją prezesurę w NIK, by, jak - wyjaśnił - Izba pozostała apolityczna.

Obejrzyj: Nowy minister finansów będzie szukał pieniędzy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sejm, nik, głosowanie, marian banaś, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-08-2019

Jasne?To pis a nie sejm. Nie kłamcie

30-08-2019

wbrBudka to mógłby Banasiowi co najwyżej buty czyścić!

30-08-2019

bueeeehhhBorys Budka...hahahaha...no już całkiem Totalna opozycja schodzi na psy...myślałem że mają bardziej uczciwych ludzi, ale jednak Totalna Opozycja … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (110)