Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Izdebska-Białka
|
aktualizacja

Nowy wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Marek Niedużak w miejsce Haładyja

0
Podziel się:

Marek Niedużak, dotychczas dyrektor Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych w MPiT, został w środę powołany na podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Zastąpi Mariusza Haładyja, który niedawno został prezesem Prokuratorii Generalnej RP.

Marek Niedużak został nowym wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii.
Marek Niedużak został nowym wiceministrem w resorcie przedsiębiorczości i technologii. (MPIT, MPiT)

Marek Niedużak jest doktorem nauk prawnych i adwokatem specjalizującym się w prawie cywilnym i gospodarczym, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Cambridge. Ma 38 lat.

Od 2016 r. był zastępcą dyrektora Departamentu Prawnego Ministerstwa Rozwoju, następnie, od 2017 r. dyrektorem Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego Ministerstwa Rozwoju, a od 2018 r. dyrektorem Departamentu Doskonalenia Regulacji Gospodarczych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Odpowiadał m.in. za przygotowanie tzw. Pakietu MŚP oraz projektu ustawy przeciwdziałającej zatorom płatniczym.

Zobacz także: Zobacz także: Resort przedsiębiorczości likwiduje "antyrodzinny" przepis

Do dnia powołania na wiceministra przedsiębiorczości i technologii był przewodniczącym rady nadzorczej PAIH (od 2018 r.) oraz sekretarzem rady nadzorczej ARP (od 2016 r).

Należy do Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa oraz Oxford and Cambridge Society of Poland. Zasiada w radzie Fundacji im. Abrahama Jakuba Sterna. Działał w zarządzie Fundacji Adwokatury Polskiej. Jest fellowem Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Ma 38 lat. Prywatnie jest żonaty, ma córkę i syna.

Masz newsa? Wyślij go do nas przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)