Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Nowych dowodów na razie nie będzie. Jest za to ustawa. Andrzej Duda złożył podpis

16
Podziel się:

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która reguluje wprowadzenie nowych dowodów osobistych z odciskami palców. Pierwotnie nowe dowody miały być wydawane od 2 sierpnia, ale ABW miała zastrzeżenia do bezpieczeństwa urządzeń potrzebnych do pobierania odcisków.

Nowych dowodów na razie nie będzie. Jest za to ustawa. Andrzej Duda złożył podpis
Andrzej Duda podpisał ustawę o nowych dowodach osobistych (KPRM, Jakubowski)
bEDIsAFx

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o nowych dowodach osobistych. Mają być zgodne z nowymi unijnymi regulacjami. Dokumenty od początku sierpnia miały także zawierać odciski palców.

Choć ustawa została podpisana, to na nowe dowody poczekamy. Wszystko przez zastrzeżenia ABW do urządzeń, które miały pobierać odciski.

Ustawa wejdzie w życie dopiero z dniem wdrożenia odpowiedniego systemu, który będzie spełniał wymogi bezpieczeństwa.

bEDIsAFz
Zobacz także: Budowa dróg. Polska rozkopana. Kiedy kierowcy pojadą nowymi trasami?

Termin wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców ma być określony w komunikacie.

Komunikat ten zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej, co najmniej 14 dni przed dniem wdrożenia rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodów osobistych zawierających odciski palców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDIsAGa
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
Mirek
2 miesiące temu
Ciekawe co zrobią z tymi co nie posiadają czytelnych odcisków palców? Bo istnieje taka grupa ludzi. Przed wyrobieniem dowodu proponuję ścierać opuszki palców na cegle lub innym materiale o dużej ścieralności i gwarantuję że odciski będą nieczytelne
Tom
2 miesiące temu
Ostatnio takie dowody wydała Generalna Gubernia na mocy dekretu Hansa Franka. Te "regulacje unijne", za które chowa się lokalny zarząd Polski, to po prostu powrót praktyk hitlerowskich.
219
2 miesiące temu
Prezydent podpisał ustawę, która nie może działać bo rząd schrzanił jak zwykle zamówienie, jako jedyni w Europie nie zdążyliśmy z tymi dowodami.
bEDIsAGb
qwcqewwe
2 miesiące temu
litości jak nie duda to Morawiecki litości nie ma już kogo konkretnego pokazywać w Polsce może być jakiś kloszard lepsze mam zdanie o nim niż o tych dwóch pseudo patriotach
112
2 miesiące temu
a co na zapas nie można?