Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

O budowaniu nie wiedzieli nic, ale nie chcieli kredytu. Sami postawili dom za 90 tys. zł

Jak zbudować tani dom? Michał Barczak i jego żona mieszkali w bloku, ale marzyli o własnej działce z domem. Nie chcieli jednak brać pół miliona kredytu. Żeby więc było taniej, postanowili, że będą budować sami. – Nie jestem pracownikiem budowlanym. Ani ja, ani moja żona nie mieliśmy okazji pracować na budowie – mówi pan Michał. Całą wiedzę na temat tego, jak zabrać się do poszczególnych etapów budowy, czerpali więc po prostu z internetu, a w kluczowych, strategicznych momentach, korzystali z pomocy fachowców. Dom jest niewielki, urządzony w myśl funkcjonalnego minimalizmu. Powierzchnia użytkowa to zaledwie 56 m kw., ale właściciele zapewniają, że w zupełności odpowiada to ich potrzebom. – Zastanawiałem się, czy gdybym miał trochę większą sypialnię, to coś zmieniłoby to w moim życiu? Pewnie nie – mówi pan Michał. – Nasz dom ma bardzo dobrze wykorzystaną przestrzeń (...), a kosztuje tyle, co kawalerka w większym mieście – dodaje. Budynek wykonany jest z...

rozwiń
0
0
183
Podziel się
Komentarze (183)
zobacz więcej komentarzy (183)
KOMENTARZE
(183)
Btv
2 miesiące temu
Nie kazdy chce mieszkac w kurniku, to ma tyle z domu co maluch z samochodu😂😂😂😂
Kto to napisa...
2 miesiące temu
O budowaniu nie wiedzieli nic, ale nie chcieli kredytu... Wymiotuję na ten idiotyczny nagłówek ! Po jaką choinkę im kredyt jak mieli 90 tyś. Postawili dom i już !
Olin
2 miesiące temu
Najbardziej spodobało mi się że może wrócą do Tajlandii! Czekamy na relację z pierwszej zimy! Niech zachowają to drewno bo mokre się słabo pali! No i jakaś szafa z ciuchami by się przydała. Znam takich co kupili dom na wsi i już 6 rok się przeprowadzają!
Emeryt
2 miesiące temu
W sumie to znikła u nas tradycja stawiania małych domów! Po co dwójce emerytów 150 m2? Mniejsze koszty budowy, mniejsze koszty eksploatacji. My z żoną salon 33m2, sypialnia 22m2, kuchnia z 15 m2, łazienka 12 m2, przedpokój diabeł wie ile ale około 10 m2. Z tym że na górze mieszka młody a część gospodarczą to około 40 m2. Taki domek nie jest zły przynajmniej można go tanio ogrzać a i na głowę nie pada! Postawiliśmy tętniaka na działce 25 m2 i spokojnie dajemy radę przez dwa miesiące choć jest trochę ciasnawo! Jednak gdybym miał do wyboru teraz kupować mieszkanie za 500 tyś i lub się w podudowac i postawić dom 70 m2 to wolę dom. Samemu to ciężko to zrobić choć sąsiad postawił dom sam szkieletowy ale to Charlaine i zna się na wszystkim!
Realista
2 miesiące temu
Jak się ma dużą działkę to szkoda stawiać na niej 50-metrową klitkę. Przynajmniej ze 150m2 dla dobrego komfortu życia.
...
Następna strona