Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Martyna Kośka
|

Obajtek zapowiada pozwy. Będzie walczył z medialnymi doniesieniami

120
Podziel się:

"Dość kłamstw GW i polityków opozycji! Z autorami pomówień spotkamy się w sądzie" - zapowiada na Twitterze Daniel Obajtek.

Obajtek zapowiada pozwy. Będzie walczył z medialnymi doniesieniami
Daniel Obajtek zapowiedział wystąpienie na drogę sądową (Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)

W środę rano Daniel Obajtek opublikował mocny wpis. "Dość kłamstw GW i polityków opozycji! Pomimo że nie obliguje mnie do tego prawo, zdecydowałem upublicznić cały mój majątek i dochody z 22 lat pracy zawodowej. Z autorami pomówień spotkamy się w sądzie" - oznajmił.

To reakcja na publikacje mediów nt. majątku obecnego prezesa Orlenu. W ostatnich tygodniach niektóre media donoszą o majątku Obajtka i wątpliwościach dotyczących pochodzenia m.in. licznych nieruchomości należących do niego. W związku z tymi doniesieniami politycy opozycji poinformowali o złożeniu zawiadomień i wniosków m.in. do prokuratury, NIK i CBA ws. nieprawidłowości dotyczących działalności oraz majątku b. wójta Pcimia.

Koalicja Obywatelska przekazała też, że powołuje w klubie zespół śledczy, który będzie zajmował się sprawą prezesa Orlenu.

W ostatni czwartek Obajtek pytany w telewizji wPolsce.pl o doniesienia "Gazety Wyborczej" i "OKO.press" dotyczące jego osoby, powiedział, że "są to paskudne manipulacje, jedno wielkie pomówienie". "Gazeta Wyborcza uprawia kłamstwo za kłamstwem. Jest to nic innego jak zlecenie ataku na moją osobę. Jestem spokojny. Pracuję i działam dalej" - mówił prezes Orlenu.

Zobacz także: Sondaż: Daniel Obajtek oceniony. Gość WP rozgryzł strategię prezesa Orlenu

Obajtek dopytywany, jak odnosi się do tego, co może wykryć CBA ws. zarzutów formułowanych pod jego adresem, podkreślił, że "to jest następna manipulacja".

"Moje zeznanie majątkowe było sprawdzane. W 2013 roku prokuratura uznała, że nie ma podstaw do postawienia mi zarzutów.(...) Byłem permanentnie kontrolowany i wszystkie moje przelewy, konta, akty notarialne były sprawdzane, a osoby, z którymi zawarłem akty notarialne były przesłuchiwane. Wszystko było sprawdzane, łącznie z moją rodziną" - mówił.

Prezes Orlenu powiedział, że "był najbardziej prześwietlonym człowiekiem, jeśli chodzi o samorząd". Dodał, że "druga kontrola odbyła się w 2018 roku i nie stwierdziła różnicy między stanem faktycznym a moimi oświadczeniami majątkowymi".

4 kwietnia mec. Zaborowski wysłał do "Gazety Wyborczej" przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszania dóbr osobistych swojego klienta. Zażądał w nim "natychmiastowego zaniechania publikowania materiałów prasowych naruszających dobra osobiste mocodawcy", publikacji przeprosin i sprostowań oraz wpłaty 200 tys. zł na Polskie Stowarzyszenie Syndromu Tourette'a.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(120)
tomas
3 lata temu
jak ktos czyta gw to znaczy ze jest ostro naiwny ;) naprawde, takich bredni jak u nich to malo gdzie sie czlowiek naczyta
Zarech
3 lata temu
Każdy normalny by na jego miejscu tak samo zrobił. W ogole mnie to nie dziwi a wręcz popieram taki ruch skoro jest niewinny
Zwykły obywat...
3 lata temu
Wiadomo że wyrok sądu będzie taki jaki Obajtek chce. Już koleś Zbyszek o to zadba. Co oczywiście nie zmieni faktu że straszny z niego krętacz i aferzysta wykorzystujący znajomości by się bezczelnie bogacić kosztem zwykłych ludzi.
Chlop
3 lata temu
A kumpel Zbyszek już załatwił aby wyrok był taki jak Danielek chce. Co oczywiście nie zmieni faktu że robił przekręty.
Lechoslaw
3 lata temu
Liczy na rozmycie tematu w czasie !! Typowa zagrywka.
...
Następna strona