Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Obietnice PiS. Dokładne terminy realizacji programów będą znane 5 marca

0
Podziel się:

- Już 5 marca przedstawimy dokładne terminy dotyczące nowej piątki - zapowiada rzeczniczka rządu Joann Kopcińska. Wszystkie zapowiedziane na konwencji PiS programy mają zostać wdrożone "do końca lata".

Rząd zapewnił, że uruchomienie nowych programów nie wymaga nowelizacji budżetu na 2019 r.
Rząd zapewnił, że uruchomienie nowych programów nie wymaga nowelizacji budżetu na 2019 r. (Twitter/KPRM)

- Prawie na wykończeniu jest projekt dotyczący odnowienia połączeń autobusowych - oznajmiła Kopcińska po spotkaniu w KPRM. Dodała, ze następnym programem będzie Emerytura+, a od lipca 500+ na każde dziecko, a potem obniżenie podatku PIT dla osób poniżej 26. roku życia.

- Nasze obietnice zostały spełnione, spełniona została "Piątka Morawieckiego", mogliśmy dotrzymać słowa danego społeczeństwu - stwierdziła rzeczniczka rządu. - Już 5 marca przedstawimy dokładne terminy dotyczące nowej piątki - dodała.

Zobacz także: Wideo: 500+ na pierwsze dziecko. Ekspert: z VAT-u 40 mld zł się nie wyciśnie

Zapowiedziała, że 5 marca przedstawiona zostanie "mapa drogowa" tych pięciu projektów. - Na te projekty będą środki, by do końca lata, tak jak obiecaliśmy, zostały wdrożone - zadeklarowała.

- To nie jest tylko program transferów społecznych. To jest program wyrównywania szans dla osób, które wchodzą w dorosłe życie. W przypadku emerytów mówimy o poprawie ich kondycji finansowej - mówiła w poniedziałek money.pl minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

Podkreśliła, że rząd jednocześnie mam propozycje podatkowe, które "wspierają aktywnych zawodowo i osoby wchodzące na rynek pracy". - Czy pomysły podatkowe są uboższe? One są zbilansowane - zapewniła.

- Pamiętajmy, że sporo rozwiązań proprzedsiębiorczych już wprowadziliśmy, jeszcze kilka jest przed nami i nie rezygnujemy z nich - powiedziała Emilewicz. Chodzi o duże projekty dla przemysłu dla przedsiębiorców czy pakiet dla przemysłów energochłonnych. To wszystko zostanie wdrożone - zapewniła.

- W 2019 r. można liczyć na wyższe, niż założono w ustawie budżetowej, wpływy do kasy państwa oraz na niższe niż zakłada ustawa wydatki - poinformował we wtorek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Podkreślił, że nie ma potrzeby nowelizacji tegorocznego budżetu.

Przypomnijmy, że w ustawie budżetowej na 2019 r. zapisano dochody na poziomie 387,7 mld zł, a wydatki mają sięgnąć 416,2 mld zł. Oznacza to, że deficyt wyniesie 28,5 mld zł. - Prognozy, które mamy na ten rok wyraźnie pokazują, że podejście, które założyliśmy w ustawie budżetowej na ten rok, jest podejściem ostrożnym - wyjaśnił Kwieciński.

Koszt nowych programów PiS to według Mateusza Morawieckiego 40 mld zł rocznie. - To nie są tanie programy - przyznał premier po sobotniej konwencji PiS. Podkreślił jednak, że są to nie tylko wydatki, ale także inwestycje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)