Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zerowy PIT do 26 lat i kwota wolna jeszcze w tym roku. "Propozycje doskonale policzone"

22
Podziel się

Prace ustawowe nad propozycją zerowego PIT-u do 26 roku życia oraz waloryzacją kwoty wolnej od podatku trwają i mają szansę wejść w życie jeszcze w tym roku podatkowym - zapowiada Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Jadwiga Emilewicz skomentowała obietnice z konwencji PiS.
Jadwiga Emilewicz skomentowała obietnice z konwencji PiS. (WP.PL, Krzysztof Olszewski)
bDJDxOuZ

- Wszystkie propozycje, które pojawiły się podczas konwencji PiS są doskonale policzone. To nie są jednak propozycje tylko dystrybucyjne, ponieważ mamy również propozycje pro-przedsiębiorcze, aktywizujące - wskazuje minister Emilewicz.

Według niej propozycja zerowego PIT-u do 26. roku życia to jest kolejna ze zmian, podobna do tych, jakie oferowane są w ramach ulgi na start, czyli łatwiejszego, ambitniejszego wejścia na rynek pracy dla najmłodszego pokolenia, które najbardziej widzi, iż ich pozycja w stosunku do pozycji rówieśników w Europie Zachodniej jest nie równoprawna.

bDJDxOvb

- Za sprawą tych pierwszych lat nie obciążonych PIT-em będą mogli naprawdę nieźle zarabiać, co jest istotne w zakresie wyrównywania szans - podkreśla minister.

Dodaje, że zapowiedź związana z waloryzacją kwoty wolnej jest także propozycją pro-przedsiębiorczą, pro-rozwojową, uruchamiającą energię Polaków.

Zobacz także: Twój e-PIT - poradnik money.pl

- To kolejne dobre rozwiązanie, które mamy nadzieję, że dobrze wpłynie na rynek pracy w tym roku. Zwłaszcza, że będzie pierwszym rokiem lekkiego spowolnienia gospodarczego. Te propozycje mamy nadzieję, pozwolą nam te dobre tempo rozwoju utrzymać - przyznaje minister.

bDJDxOvh

Emilewicz przypomina, że są to rozwiązania ustawowe, a zatem prace nad nimi zapewne już trwają w Ministerstwie Finansów. W taki sposób, aby mogły one wejść jeszcze w tym roku podatkowym.

Likwidacja PIT dla osób do 26 lat i zwiększenie kosztów uzyskania przychodów to nie jedyna propozycje, jakie padły na konwencji PiS. Zapowiedziano też rozszerzenie programu 500+ na pierwsze dziecko (likwidacja kryterium dochodowego), wypłatę 13-stej emerytury w kwocie 1 100 zł oraz wzrost nakładów na transport lokalny (przywracanie lokalnych połączeń autobusowych). Premier Mateusz Morawieckiego oszacował łączny, roczny koszt zmian dla budżetu na blisko 40 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDJDxOvC
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
KOMENTARZE
(22)
kiełbasa wybo...
2 lata temu
Przekupstwo polityczne. Do czego doprowadzi takie rozdawnictwo?
lily was here
2 lata temu
Robiliście wała z nauczycieli i niepełnosprawnych, by kupić sobie wygraną w wyborach. Ale z was .............. (piiiip)
Józef
2 lata temu
No to policzmy: Szkoła podstawowa 14 lat Szkoła średnie 18 lat. Studia 23 Wielka łaska 3 lata bez PIT. To znaczy że obok nierobów znowu promujemy nieuków.
bDJDxOvD
Roland
2 lata temu
Idzie 22-latek do roboty, dostaje najniższą krajową, przynosi do domu netto więcej, niż matka i ojciec i duma go rozpiera. Latka lecą, przychodzi 27-my roczek, młody przerabia lekcję ekonomii i przynosi do domu o ok 500 PLN mniej. I szok, i dopiero wtedy zacznie się szukanie pracy za granicą. Porąbane ...
Verayher
2 lata temu
A kto ZWIĘKSZONYM PIT-em ma wypełnić lukę? Czyim kosztem Kaczor próbuje fundować dolce vita? Na razie w ramach "zwiększania" kwoty wolnej od podatku dostałem jej WYZEROWANIE.
...
Następna strona