Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Obietnice PiS. Premier Mateusz Morawiecki: na pierwszy ogień autobusy i emerytury

Premier Mateusz Morawiecki w Polskim Radiu mówił o realizacji "Nowej Piątki". Jako pierwsze do Sejmu trafią projekty ustaw dot. lokalnych połączeń autobusowych oraz "trzynastek" dla emerytów i rencistów. "Nie jesteśmy Harrym Potterem" - stwierdził szef rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
"Mapa drogowa" PiS-owskich obietnic. Premier Mateusz Morawiecki zdradza szczegóły

W ten wtorek oficjalnie poznamy "mapę drogową" przedwyborczych propozycji PiS. Będzie to dopiero zarys projektów przygotowywanych przez rząd w ramach "Nowej Piątki".

W Radiowej Jedynce premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że w pierwszej kolejności do Sejmu trafią projekty ustaw dotyczących rozwoju komunikacji oraz "trzynastek" dla emerytów i rencistów.

Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

- Często jesteśmy nazywani czarodziejami, ale nie jesteśmy żadnym Harrym Potterem, po prostu przywróciliśmy powagę instytucjom państwa - stwierdził premier w Polskim Radiu. Jak dodał, najważniejszą rzeczą było przywrócenie sprawność instytucji podatkowych.

- Zwyciężamy z mafiami podatkowymi, z przestępcami fiskalnymi. Lepiej przeznaczać te środki dla emerytów, dla dzieci, dla młodzieży, dla osób pracujących niż na luksusowe samochodowy, wille, złote zegarki, pralnie, ale nie ubrań, a pralnie pieniędzy - powiedział szef rządu.

Dopytywany w sprawie zerowego PIT-u dla młodych pracowników (do 26 r.ż.) premier stwierdził, że ten program wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

- Jeszcze tego lata chcemy wdrożyć te nowe rozwiązania - zapowiedział Mateusz Morawiecki. Jak dodał, rząd chce tym ruchem zachęcić młodych do pozostania w kraju.

- Do łatwiejszego poszukiwania pracy, nabrania doświadczenia. Łatwiej potem podjąć decyzję o wyjściu za mąż, ożenieniu się i o potomstwie - dodał.

Pytany o połączenia autobusowe, premier stwierdził, że jest to priorytet.

- To będzie pierwsza legislacja, która wraz z ustawą o "Emeryturze Plus" trafi do Sejmu. Już w kwietniu, w maju my będziemy gotowi po stronie budżetu państwa, żeby dystrybuować środki do poszczególnych powiatów – zapewnia Mateusz Morawiecki.

- Nie chodzi o to, żeby dawny PKS wszędzie jeździł, bo to mogą być prywatne firmy przewozowe - doprecyzował premier.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2019

karolekTak właśnie działa nasz rząd obecny. Coś obiecuje i od razu realizuje. Rząd dotrzymujący słowa w Polsce to coś nowego.

05-03-2019

JesionWidać, że dla rządu człowiek jest na pierwszym miejscu. Rząd, który dba o ludzi to dobry rząd.

05-03-2019

KitZamiast rozdawać kasę na prawo i lewo mogli ja jakoś sensownie zainwestować, niedobrze mi się robi jak widzę ile pieniędzy marnuje nasz obecny rząd. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (27)