Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|

Obostrzenia dla niezaszczepionych. Niemcy ogłoszą nowe restrykcje

30
Podziel się:

W czwartek niemiecki rząd federalny i władze poszczególnych landów spotykają się w sprawie wprowadzenia nowych obostrzeń, w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem. Część lokalnych władz domaga się wprowadzenia rygorystycznych obostrzeń dla osób, które nie przyjęły szczepionki na COVID-19.

Obostrzenia dla niezaszczepionych. Niemcy ogłoszą nowe restrykcje
Sklep w Berlinie (PAP, Shan Yuqi)

Jak podaje dziennik "Bild", zwolennicy zwiększenia obostrzeń chcą, by reguła 2G (wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców) obowiązywała w handlu detalicznym, z wyłączeniem sklepów z artykułami codziennego użytku, niezależnie od wskaźników zachorowań w poszczególnych landach, a więc także w miejscach, gdzie liczba infekcji jest niewielka.

Planowane są ścisłe ograniczenia kontaktu dla osób nieszczepionych. Maksymalnie rodziny z dwóch gospodarstw domowych będą mogą się spotkać. Dzieci do 14. roku życia oraz osoby zaszczepione i rekonwalescenci powinni być zwolnieni z tego obowiązku.

W szkołach w całym kraju ma obowiązywać nakaz noszenia maseczek we wszystkich klasach.

Zobacz także: Zobacz też: MTSL rozmowa z prof. Januszem Kockim, przewodniczącym Rady Naukowej Fundacji NEURON +

Kina, teatry, duże imprezy

Dostęp do "obiektów i wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych" mają mieć tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Duże imprezy będą znacznie ograniczone (do 5000 osób na zewnątrz). W przypadku meczów piłki nożnej wprowadzony ma zostać maksymalny górny limit 30 procent pojemności obiektu.

Kluby i bary w tzw. hotspotach koronawirusa będą zamykane. W obszarach, w których liczba zachorowań przekracza 350, zamknięte zostaną kluby i dyskoteki.

W przypadku jarmarków bożonarodzeniowych wstęp na teren imprezy będą miały tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. Podobnie ma być w przypadku imprez karnawałowych.

Obowiązkowe szczepienia

Jak podaje dziennik "Bild", według propozycji, która będzie omawiana na czwartkowym spotkaniu, od przyszłego roku mógłby zostać wprowadzony obowiązek szczepienia.

Instytut Roberta Kocha (RKI) podał w czwartek, że wartość nowych zakażeń na 100 000 mieszkańców w ciągu jednego tygodnia wynosi 439,2. W poniedziałek odnotowano szczytową wartość 452,4, we wtorek i środę zapadalność wynosiła odpowiednio 452,2 i 442,9.

W ciągu 24 godzin urzędy zdrowia zgłosiły do RKI 73 209 nowych zakażeń. To o 2500 mniej niż tydzień temu. Ponadto odnotowano 388 nowych zgonów związanych z koronawirusem.

Niemcy znów zbliżają się do liczby miliona szczepień na COVID-19 dziennie - informuje w czwartek telewizja ARD. Według danych RKI, w środę podano 987 046 dawek szczepionek. Z tego 95 344 to pierwsze szczepienia, 69 005 to drugie szczepienia, a 822 697 to szczepienia przypominające.

Poprzedni rekord został ustanowiony 9 czerwca, kiedy podano 1,4 mln dawek. W pełni zaszczepionych - do tego statusu nie jest jeszcze wymagane szczepienie przypominające - jest obecnie 68,7 procent populacji i 79,3 procent wszystkich dorosłych w wieku powyżej 18 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Ghvdd
2 lata temu
Wogóle to kpina z inteligencji ludzkiej nawet tej minimalnej restrykcje dla niezaszczepionych czyli Ci nie boją się chorować więc kto boio się niezaszczepionych zaszczepieni hahaha czyli albi potrzebny jest terapeuta albo to dowód na bezskutecznisc szczepień bo skoro ktoś się zaszczepił jest w pełni bezpieczny to po co wogóle nosi to śmieszna maseczke przecież nic mu nie będzie jest zaszczepiony
Ski
2 lata temu
Nie ma ani jednej zarejestrowanej szczepionki w krajach Unii Europejskiej. Są za to rożnego rodzaju preparaty w fazie badań klinicznych, za których skutki uboczne stosowania nikt nie bierze odpowiedzialności. Także państwa będą przegrywać procesy wytoczone przez obywateli i przedsiębiorców. Nie ma bowiem mowy o szczepieniach, a o eksperymentach eksperymentach medycznych, do których zmuszać nie wolno. A tym bardziej odbierać praw obywatelskich osobom, które nie wyrażają woli uczestniczenia w badaniach klinicznych.
Twój nick
2 lata temu
Za rok będą do obozów zsyłać xd
Polak
2 lata temu
Hahhaa, odpady poszczepienne próbują na siłę udowodnić skuteczność szczepień. Odpadzie, nawet jak zamkniesz wszystkich nieszczepionych, to najwyżej udowodnisz żeś w 100% odpad, bo jak pokazują wszystkie znaki na niebie i ziemi, szczepienia nie mają nic wspólnego z tym co głosicie, nie dają zadnych nadprzyrodzonych mocy, nie dodają energii.
Ata
2 lata temu
Dlaczego pani Merkel nie wprowadziła już obowiązku szczepień, bo liczy na to że przestraszy tych niezaszczepionych i poleca się zaszczepić jak nie będą mogli zakupów zrobić na swieta,tylko jeszcze jest internet.Dziwie się tylko ze teraz można sobie wybierać szczepionkę a na początku to lekarz musiał ci wybrać szczepionkę bo masz inne choroby wspoistniejace,to jak Dyzma ,,czarna przegrywa,czerwona wygrywa,,J&J wygrywa,Astrazeneka przegrywa.
...
Następna strona