Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Obwodnica Oświęcimia. Nowy przetarg na S1

3
Podziel się

GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Oświęcimia. 9-kilometrowy odcinek będzie łączył się z przyszłą drogą ekspresową S1.

GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Oświęcimia.
GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Oświęcimia. (Materiały prasowe, Karol Głębocki/GDDKiA)
bDYzmyJh

Obwodnica Oświęcimia to ostatni z odcinków, które powstaną w ramach budowy drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała. Będzie liczył 9 km i połączy się z przyszłą drogą ekspresową S1. GDDKiA właśnie ogłosiła przetarg.

"Zainteresowani wykonawcy mogą zapoznawać się z warunkami przetargu i składać oferty do 3 marca 2020 r." - informuje GDDKiA.

bDYzmyJj

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja, szczególnego podejścia wymaga fragment drogi zlokalizowany w sąsiedztwie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau.

W związku z tym został opracowany "Raport z oceny oddziaływania na dobro światowego dziedzictwa - Auschwitz - Birkenau niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945) dla inwestycji pn. "Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej".

Raport będzie również przedmiotem analizy ekspertów UNESCO, ponieważ obszar ten od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa.

bDYzmyJp

Przetargi na wszystkie odcinki drogi ekspresowej od Mysłowic do Bielska-Białej zostały ogłoszone w tym roku, a zakończenie budowy całej S1 GDDKiA planuje na 2023 rok.

Zobacz także: Obejrzyj także: Nowe drogi w Polsce:

Docelowo droga będzie liczyć 135 km długości. Ma być ekspresowym połączeniem od granicy państwa w Zwardoniu do lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1, oraz istotnym połączeniem międzynarodowym.

bDYzmyJq

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYzmyJK
KOMENTARZE
(3)
Wojt
rok temu
NIGDY nie było żadnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Był NIEMIECKI obóz koncentracyjny.
ja
rok temu
Inwestycje tworzące miejsca pracy są OK, ale czy dostaniemy tam pracę zależy głównie od nas samych, czyli od tego, co potrafimy i jakimi ludźmi jesteśmy. Ktoś powie, że to zależy od znajomości. No właśnie – żeby być poleconym trzeba też być odpowiednią osobą. Nie każdego nasi znajomi chcą polecać. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Co robic, by zawsze mieć pracę i więcej zarabiac.? Kilka zmian w postepowaniu i zamiast chodzić za pracą, praca przychodzi do nas.
Nik
rok temu
O jak już tak blisko jesteśmy to może gmina Liszki dw 780 prosimy o obwodnicę bo żyjemy w wielkim huku tysiące tirów i ciężarówek rozjezdzaja nasze miejscowosci 22 tysiące samochodów na dobę w tym połowa to tiry i ciężarówki masakra
bDYzmyJL