Notowania

Obwodnica Oświęcimia. Nowy przetarg na S1

GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Oświęcimia. 9-kilometrowy odcinek będzie łączył się z przyszłą drogą ekspresową S1.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
GDDKiA ogłosiła przetarg na obwodnicę Oświęcimia. (Fot: Karol Głębocki/GDDKiA)

Obwodnica Oświęcimia to ostatni z odcinków, które powstaną w ramach budowy drogi S1 Kosztowy - Bielsko-Biała. Będzie liczył 9 km i połączy się z przyszłą drogą ekspresową S1. GDDKiA właśnie ogłosiła przetarg.

"Zainteresowani wykonawcy mogą zapoznawać się z warunkami przetargu i składać oferty do 3 marca 2020 r." - informuje GDDKiA.

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja, szczególnego podejścia wymaga fragment drogi zlokalizowany w sąsiedztwie Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau.

Pierwsza elektrownia jądrowa Sołowowa ma powstać w ciągu 10 lat.
Pierwsza elektrownia jądrowa może powstać w Oświęcimiu. Mieszkańcy w szoku. Władze zaskoczone

W związku z tym został opracowany "Raport z oceny oddziaływania na dobro światowego dziedzictwa - Auschwitz - Birkenau niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady (1940-1945) dla inwestycji pn. "Budowa drogi ekspresowej S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej".

Raport będzie również przedmiotem analizy ekspertów UNESCO, ponieważ obszar ten od 1979 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa.

(GDDKiA)
(Fot: gddkia.gov.pl)

Przetargi na wszystkie odcinki drogi ekspresowej od Mysłowic do Bielska-Białej zostały ogłoszone w tym roku, a zakończenie budowy całej S1 GDDKiA planuje na 2023 rok.

Obejrzyj także: Nowe drogi w Polsce:

Docelowo droga będzie liczyć 135 km długości. Ma być ekspresowym połączeniem od granicy państwa w Zwardoniu do lotniska w Pyrzowicach i autostrady A1, oraz istotnym połączeniem międzynarodowym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-01-2020

WojtNIGDY nie było żadnego nazistowskiego obozu koncentracyjnego. Był NIEMIECKI obóz koncentracyjny.

30-12-2019

NikO jak już tak blisko jesteśmy to może gmina Liszki dw 780 prosimy o obwodnicę bo żyjemy w wielkim huku tysiące tirów i ciężarówek rozjezdzaja nasze … Czytaj całość

01-01-2020

jaInwestycje tworzące miejsca pracy są OK, ale czy dostaniemy tam pracę zależy głównie od nas samych, czyli od tego, co potrafimy i jakimi ludźmi … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)