Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Ocieplenie klimatu staje się faktem. Polska może na tym skorzystać

- Jedną z charakterystycznych cech zmiany klimatu są anomalie pogodowe. Jeżeli spojrzymy na ostatnie lata, to nietypowe zjawiska pogodowe występują coraz częściej. Coraz trudniej negować, że klimat się zmienia - mówił w programie "Money. To się liczy" Jakub Olipra, analityk Credit Agricole. - Pewnym pocieszeniem dla konsumentów i rolników jest to, że polskie rolnictwo może skorzystać na tych zmianach i na tle całej UE mamy naprawdę duże szanse. Mam na myśli wydłużenie okresu wegetacji - dodał.

KOMENTARZE
(10)
wert
4 lata temu
Tak szczególnie przy chronicznej suszy jaka panuje w Polsce od lat.
Filip
4 lata temu
Hurra 🙌. Będziemy sadzić ryż. I bambus tyż
sprawiedliwy
4 lata temu
Polska mogłaby skorzystać gdyby miała wodę....mamy jej mniej niż Arabia Saudyjska....Nasz mądry rząd zamierza w okoilcach Złoczewa wysiedlić 30tyś mieszkańców i otworzyć nową kopalnię odkrywkową dla elektrowni Bełchatów...Odkrywki dla niej już wykopane i końcżace się obecnie obniżyły poziom wód gruntowych a nowa spowoduje pogłebienie tej niecki której obszra oddziaływania będzie 300km...Bedziemy mieli najbrudniejszy węgiel brunatny i zero rolnictwa w odległości 300km od centrum Polski...bo chyba rząd nie liczy na to że będzie cały czas padać....
Rokoko
4 lata temu
Taa, Polska zarąbiście skorzysta. Zalew uciekinierów klimatycznych z umierającej Afryki, wymierające zwierzęta - tak, również wasze ulubione łososie i inne smaczne zwierzątka - , usychające zbiory, no ale Polska zarobi kilka groszy więcej na jakichś ciepłolubnych owockach. PRZESTAŃCIE KŁAMAĆ, WEŹCIE SIĘ ZA RATOWANIE ŚWIATA!
rolnik
4 lata temu
Opuncje będziemy uprawiać.