Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Od stycznia lotnisko w Radomiu zamknięte dla samolotów cywilnych

93
Podziel się:

Lotnisko Radom - Sadków od dzisiaj jest zamknięte dla samolotów cywilnych. Ma to umożliwić "pełną i bezproblemową" rozbudowę portu.

Lotnisko będzie rozbudowywane
Lotnisko będzie rozbudowywane (East News, Damian KLAMKA/East News)
bFeYyrMB

Zamknięcie portu ma być pierwszym krokiem umożliwiającym faktyczne rozpoczęcie działań inwestycyjnych na lotnisku w Radomiu.

Kolejnym będzie całkowite zamknięcie lotniska dla ruchu lotniczego, co jak głosi komunikat PPL ma nastąpić na początku kwietnia 2019. Wówczas możliwe będzie rozpoczęcie prac inwestycyjnych na najbardziej newralgicznej części infrastruktury lotniska - drodze startowej.

Właścicielem radomskiego lotniska na Sadkowie są Polskie Porty Lotnicze. Port zostanie gruntownie zmodernizowany i będzie miał jasno określone zadania. Radom ma odciążyć zatłoczone Okęcie, ma być też uzupełnieniem Centralnego Portu Komunikacyjnego.

bFeYyrMD
Zobacz także: Zobacz także: Okęcie zamienić może się w rządową dzielnicę? Prezes PPL ma też inne pomysły

Jak mówił premier Morawiecki, Radom będzie częścią programu rozwijania w Polsce sektora lotniczego. Docelowo z tego portu ma korzystać kilkanaście milionów osób. Ma to być ważna inwestycja dla gospodarki miasta i regionu radomskiego.

bFeYyrMJ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFeYyrNe
KOMENTARZE
(93)
jak to
2 lata temu
Zamknięte?!!! Jak można zamknąć coś co nie działa?
Sierioża
3 lata temu
Niemcy i komuniści rujnowali to miasto, to teraz my hejtujmy ile się da. Może uda się kompletnie pozbawić Radom szansy na odnowę! Dobra nasza.
nick
3 lata temu
Proponuję wybudować w Radomiu PORT PEŁNOMORSKI - to z pewnością zwiększy atrakcyjność lotniska i poprawi jego wynika finansowe. Wystarczy wybudować 400 czy 500 km kanału łączącego Radom z Bałtykiem. Ludzie dostaną pracę, Polska dotacje z Unii, burmistrz Radomia wypłaci sobie premię za dobrą pracę - same plusy A nad sensem biznesowym takiej inwestycji zastanowimy się ... po zakończeniu budowy - jak to w Radomiu przy budowie lotniska.
bFeYyrNf
Wojtek
3 lata temu
Ja nadal mam nadzieję, że z Radomia nie będą odlatywały samoloty przynajmniej czarterowe entera... to będzie porażka na całej linii. z Chopina to miałem tylko kawałek taksówką dojechać i zaraz byłem na lotnisku.. nie wyobrażam sobie tam z walizkami jechać.. to prawie koniec świata.
JaceQ
3 lata temu
Jeśli czujesz się bezużyteczny to pomysł o lotnisku w RADOMIU hehe
...
Następna strona