Trwa ładowanie...
bEDXwMjV
Notowania
Przejdź na

"Odbije się na budżecie każdego Polaka". Odwołana wiceminister krytykuje Polski Ład

Rząd pracuje nad Polskim Ładem, ale nie wszystkim jego członkom podoba się całość projektu. Za krytykę stanowisko straciła w środę wiceminister Anna Kornecka z Porozumienia. Co nie podoba się byłej już wiceminister w zmianach podatkowych? - Uderzają one w polską klasę średnią. Nie tylko w przedsiębiorców, ale też pracowników, którzy ciężko pracują - mówiła w programie "Newsroom WP". - W tak trudnym czasie, w dobie pandemii, Polakom należy się wsparcie i spokój, by mogli cieszyć się zdrowiem i pracować w pewnej przewidywalności. Oczywiście, mamy ulgę dla klasy średniej, ale wywalczyło ją właśnie Porozumienie. Natomiast zabrakło takiej samej ulgi dla przedsiębiorców. Bo jeżeli będą płacić wyższe podatki, to prosty mechanizm będzie taki, że po prostu podniosą ceny. A to odbije się na budżecie każdego Polaka - wyjaśniła.

0
0
146
Podziel się
Komentarze (146)
zobacz więcej komentarzy (146)
bEDXwMkh
KOMENTARZE
(146)
bambik
2 miesiące temu
Dlaczego pozwalamy na takie coś jak Polski Lad. Tworcy tego planu to powinni w kamieniołomach do końca zycia pracować. Przeciez to program jak wykończyć Polske i Polaków.
wb.
2 miesiące temu
Od pierwszych informacji o pisowskim programie "odbudowy" można było się spodziewać, że musi on spełnić dwa kluczowe dla jego twórców założenia: -pozyskanie głosów na PiS i "ogolenie "społeczeństwa z pieniędzy, zaś odbudowa co najwyżej stanęła na trzecim miejscu. Założenie pierwsze spełnia podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys.zł. Takie i niższe dochody rocznie ma największa grupa wyborców i część z nich na pewno "podziękuje prezesowi głosując na PiS w najbliższych wyborach gdyż cześć nie zdaje sobie sprawy z tego, że kilkaset złotych roczne jakie zyskają zje w ciangu 1-2 lat inflacja. Drugie założenie sprytnie ukryto pod propagandą o niższych i sprawiedliwszych podatkach, nie określając szczegółów a te ujawniane stopniowo wskazują na spore podwyższenie podatków dla wszystkich średnio zarabiających bez podwyższania obciążeń najbogatszym. Ta stratyfikacja dodatkowo napuszcza na siebie dwie najliczniejsze grupy wyborców, tych najniżej i tych średnio zarabiających. Mistrzowsko skomponowane- dziel i rządź, pod warunkiem że damy się po raz kolejny podzielić.
czytnik
2 miesiące temu
tylko tacy tempi pracują w rządzie. Jak coś nie wychodzi i wywala to wyją na wszystkie strony. Idź do Rudego pewnie cię przyjmie.
bEDXwMkz
taka prawda
2 miesiące temu
Wiadomo ,ten ład by załatwić sobie wyborców i to tych nieskalanych pracą,Robole niech se naginają,płacą coraz większe podatki,a jak mają oszczędności ,to też im zabieżemy {PIS},nie podniesiemy stóp procentowych.
!!!!!!!
2 miesiące temu
Brawa dla pani Anny!!!!!!!
...
Następna strona