Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Odbudowa Ukrainy. W Polsce powstaje plan. "Jedyna szansa dla tego kraju to integracja europejska"

- Od początku wojny prowadzę w SGH studenckie koło, w ramach którego pracujemy nad planem odbudowy Ukrainy po wojnie. Mamy nadzieję przedstawić ten pomysł prezydentowi Zełenskiemu w marcu tego roku - powiedział w programie "Newsroom" WP dr Jakub Karnowski ze Szkoły Głównej Handlowej i Fundacji Wolności Gospodarczej. - To jest plan na to, jak powinna wyglądać odbudowa Ukrainy w chwili, gdy będzie to już możliwe. Wiarygodne plany muszą zakładać, że wojna się zakończy i że będzie szansa na odbudowę tego kraju. Nikt nie zainwestuje w kraj, który jest atakowany. Ukraina ma swoje plusy, np.: rolnictwo i energię. Natomiast najważniejsze jest to, by szukała swojej szansy w integracji europejskiej. To jedyny możliwy kierunek. Inna opcja to rosyjski mir: morderstwa i korupcje. Tego Ukraina już nie chce. Szansą jest ekologia i ekonomia przyszłości. Mamy w Polsce wiele stereotypów na temat Ukrainy. Jeśli chodzi o technologie i aplikacje bankowe Ukraina jest liderem...

rozwiń
0
0
32
Podziel się
Komentarze (32)
zobacz więcej komentarzy (32)
KOMENTARZE
(32)
Byku z Plasti...
2 miesiące temu
Niech się polscy Politycy nie ośmieszają. Skończą tak jak w czasie konferencji Mińskiej. Za drzwiami sali konferencyjnej w której USA, Niemcy, Francja ewentualnie Wielka Brytania w obecności przedstawicieli Ukrainy będą ustalali z Rosją warunki pokoju a potem przedstawia Ukrainie swoje pakiety pomocy w odbudowie. Gdzie będzie stało nasze pieniądze - nasze zyski - nasze firmy. Państwo Ukraińskie zostanie spętane kredytami wielkich tego świata na dziesięciolecia. A Ukraina stanie się druga Polską czyli kolonia zachodu. A Polska która liczyła że się na odbudowie Ukrainy odbije zostanie z wielkim nic. No chyba że z jeszcze większymi problemami z Rosją. Ta będzie musiała na kimś się odgryźć - polski chłopiec do bicia będzie doskonały i dla zachodu i dla Rosji. Dla zachodu bez znaczenia, dla rosyjskiej propagandy wręcz wymarzony cel naczelny rusofob Europy. No i z górą długów do spłaceninia.
Przedsiebiorc...
2 miesiące temu
Wojny wywołują politycy to oni niech płaca ze swoich pieniędzy koszty tych wojen.
Wronq
2 miesiące temu
Integracja jest mozliwa ale tylko czesciowa. Zwrot zrabowanych Kresów spowoduje że w ta nielegalnie zdobyta część obecnej Ukrainy wejdzie do UE.
stan
2 miesiące temu
Ruskich nie było a wcięło mój komentarz!Czyli polukry!
polish farmer
2 miesiące temu
Kto jest promotorem tego pana że dostał pracę w ukraińskich spółkach. Jakie są jego kwalifikację .Taki drugi Nowak.
...
Następna strona