Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. WZI
|

Odmrażanie gospodarki. Siłownie i restauracje na końcu listy

302
Podziel się

Najpierw wróci handel i szkoły. Siłownie i restauracje są na końcu listy - powiedział na antenie Radia ZET Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Odmrażanie gospodarki. Siłownie i restauracje na końcu listy
Adam Niedzielski o luzowaniu obostrzeń. (PAP)
bDJJwKxx

Od 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia. Zamknięte są hotele, stoki narciarskie, a restauracje mogą działać tylko na wynos.

Pracować nie mogą też siłownie. Od poniedziałku policja kontroluje takie obiekty i sprawdza, czy obostrzenia nie są łamane.

Przepisy będą obowiązywać przynajmniej do 17 stycznia. Potem, w zależności od liczby zakażeń, mogą być częściowo luzowane.

bDJJwKxz
Zobacz także: Zakaz przemieszczania się w sylwestra. Fajerwerków nie odpalisz

- Jeżeli miałbym dokonywać jakiejś hierarchii elementów, które będą otwierane, to siłownie i restauracje są raczej na końcu tej listy - powiedział Adam Niedzielski. - Na pewno w pierwszej kolejności będziemy przywracali handel i naukę, zwłaszcza w młodszych klasach.

To, jak długo potrwa lockdown, w pewnym stopniu będzie zależeć od liczby zaszczepionych mieszkańców.

bDJJwKxF

- Istnieje zależność, że im więcej ludzi będzie zaszczepionych, tym mniejsza będzie liczba dziennych zakażeń, mniej zgonów - dodał szef resortu zdrowia.

Aby osiągnąć efekt odporności populacyjnej, zaszczepić musi się przynajmniej 15 mln Polaków. Jak mówi minister, będzie to możliwe najwcześniej jesienią.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJJwKya
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(302)
OgródSosnowy
2 miesiące temu
Kiedy Wy dziennikarze zaczniecie im zadawać pytania ??? Przecież każdy z nich ( minister zdrowia, premier, szef kancelarii premiera, Prof. Horban) mówi co innego, mało tego, oni sami raz mówią jedno a za parę godzin mówią co innego !!! Ludzie czy Wy tego nie widzicie ? gdzie dziennikarstwo ? Oni co chwilę coś zmieniają, bez strategii bez pomysłu... przedwczoraj Premier mówił, że aby znosić obostrzenia potrzebne jest zaszczepienie personelu medycznego oraz osób powyżej 65 roku życia a to może nastąpić już w lutym, wczoraj Pani wiceminister rozwoju mówiła że odmrażanie gospodarki powinno zakończyć się w ciągu kilku do kilkunastu tygodni, wczoraj Prof. Horban mówił, że jak zaszczepi się około 30% społeczeństwa to o obostrzeniach będziemy mogli zapomnieć, dzisiaj minister zdrowia mówi, że trzeba zaszczepić 15 mln dorosłych polaków czyli około 50%... nie wspomnę już o tym, że miesiąc temu zapewniali, że jak średnia dzienna ilość zachorowań spadnie poniżej 9400 to wrócimy do stref zielonej, zółtej i czerwonej ... Ja już w nic im nie wierzę, ja chcę już tylko pracować pozwólcie nam żyć !!!
Łuki
2 miesiące temu
Idiotyzmow tego pana nie sposób komentować kulturalnie więc przemilczę
cisza o tym
2 miesiące temu
Jaki handel, jakie szkoły? Najpierw KASA dla swoich!!! ''Pracujesz w gastronomii, handlu, a może w branży turystycznej? Drżysz o pracę i o to, czy szef będzie miał z czego wypłacić pensję za kolejny miesiąc rządowych obostrzeń? To musisz wiedzieć, że nie wszystkim tak źle się wiedzie. Są miejsca, gdzie pracownikom nie tylko nie grożą cięcia, ale nawet są wypłacane nagrody. Chodzi o kancelarie Sejmu i Senatu, które wypłaciły urzędnikom w tym roku 1,8 miliona złotych ekstra!''
bDJJwKyb
serek
2 miesiące temu
Gastronomia i siłownie są siedliskiem zła ale koscioły już nie brawo
Kolo archeolo
2 miesiące temu
Istnieje zależność, że im więcej ludzi umrze, tym mniejsza będzie liczba dziennych zakażeń, mniej zgonów w dniu następnym. Rozwiązanie jest proste kościoły bez obostrzeń, kolęda obowiązkowa, a przed błogosławieństwem szczepienie. Jak spadnie liczba ludności do minimum wystarczy jedna szkoła katolicka, jeden żłobek katolicki, siłownia dla kotów i tron dla Jarka.
...
Następna strona