Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Odmrażanie granic. Wracają kursy autokarowe do Niemiec

121
Podziel się

Po majówce mieszkańcy pogranicza mogą znowu swobodnie przekraczać granicę. Firma autokarowa Sindbad zapowiedziała wznowienie kursów.

Sindbad przywraca kursy do Niemiec.
Sindbad przywraca kursy do Niemiec. (Tomasz Kluczynski / Forum)
bEqfEXQR

W poniedziałek 4 maja wracają regularnie kursy autokarów do Niemiec. Taką zapowiedź na łamach portalu wnp.pl złożył wiceprezes firmy Sindbad Bogdan Kurys.

- Na razie zaczynamy kursy na czterech liniach: jednej z południa, trzech z północy Polski. To namiastka, niewielki procent tego, co robiliśmy przed pandemią - mówi menedżer.

Pasażerowie będą musieli nosić maseczki, przed wejściem na pokład zostanie im zmierzona temperatura, dostaną więcej miejsca w autokarze. Zgodnie zaleceniami władz, przewoźnik może sprzedać tylko połowę miejsc w pojeździe.

bEqfEXQT

Powrót kursów Sindbada wynika z odmrożenia ruchu przy granicach. Przypomnijmy, że obostrzenia wprowadzano 15 marca. Następnie objęto nimi pracowników pogranicza, którzy pracowali lub uczyli się w kraju sąsiadującym. Oznaczało to, że po powrocie do Polski musieli odbyć 14-dniową kwarantannę.

Teraz, zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego i zapisami projektu rządowego rozporządzenia, od poniedziałku 4 maja wspomniane obostrzenia zostaną wycofane. Osoby z pogranicza będą mogły swobodnie przekraczać granicę w drodze do pracy lub szkoły.

Na tym nie koniec. Po majówce otwarte zostaną też hotele i miejsca noclegowe. Obostrzenia jednak nie znikną zupełnie. Na jeden pokój przypadać będą dwie osoby. Wyłączone z użytkowania będą wspólne sale telewizyjne, sale zabaw dla dzieci, baseny, sauny, dyskoteki.

bEqfEXQZ
Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEqfEXRa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEqfEXRu
KOMENTARZE
(121)
Viola
rok temu
Powinni otworzyć dla Polaków granice,bez kwarantanny,my też chcemy do domu.
B .gat
rok temu
czipy już sa produkowane dla was ,bezpieczenswo najwazniejsze gdzie sie pojawicie
polak
rok temu
tak tak wracajcie z powrotem termosić buroki u helmuta tylko nazwoziliscie tego dziadostwa
bEqfEXRv
NIcker
rok temu
Dodatkowej zarazy nie POtrzebujemy!
Normals
rok temu
O to teraz będą nam dodatkowo importować wirusa z Niemiec, codziennie!...
...
Następna strona