Odpady z Niemiec. Skarbówka zatrzymała ponad 37 ton złomu

Dolnośląska Krajowa Administracja Skarbowa zatrzymała ponad 37 ton nielegalnych odpadów - złomu aluminium z Niemiec. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie przewożonych odpadów.

  KAS zatrzymała ponad 37 ton nielegalnego złomu aluminium
Źródło zdjęć: © Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu
Malwina Gadawa

Na autostradzie A4, w okolicach Jędrzychowic, funkcjonariusze skontrolowali dwa samochody ciężarowe, które jechały z Niemiec.

KAS zatrzymała 37 ton nielegalnego złomu z Niemiec

- Transporty ponad 37 ton odpadów w postaci złomu aluminium były zgłoszone w systemie SENT i miały trafić do jednej z miejscowości w woj. małopolskim -  przekazała rzeczniczka szefa KAS st. asp. Justyna Pasieczyńska.

Odkrycie w wagonie z węglem. Pociąg z Białorusi wzbudził podejrzenia

W wyniku kontroli dokumentów funkcjonariusze ustalili, że polski odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie przewożonych odpadów i ich utylizację - dodała.

Za nielegalny przewóz odpadów grozi odbiorcy grzywna od 10 tys. zł do 1 mln zł. Transporty odpadów zostały zawrócone do nadawcy w Niemczech

Transporty odpadów zostały zawrócone do nadawcy w Niemczech.

Wybrane dla Ciebie