Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Odszkodowanie za niechciane upośledzone dziecko

11
Podziel się:

Niemiecki sąd przyznał kobiecie odszkodowanie, bo nie została poinformowana o ryzyku poczęcia upośledzonego dziecka. Upośledzenie dziecka ma dla matki "poważne konsekwencje psychologiczne".

Niemiecki sąd przyznał kobiecie odszkodowanie, bo nie została poinformowana o ryzyku poczęcia upośledzonego dziecka.
Niemiecki sąd przyznał kobiecie odszkodowanie, bo nie została poinformowana o ryzyku poczęcia upośledzonego dziecka. (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bFfUUhOt

Decyzją Sądu Okręgowego w Karlsruhe kobieta ma dostać odszkodowanie w wysokości 20.000 Euro za "ból i cierpienie", jakiego doznaje z powodu urodzenia ciężko upośledzonego dziecka. Zdaniem sądu, lekarze zaniechali swój obowiązek, nie informując jej w wystarczającym stopniu o tym, że dziecko może urodzić się z niepełnosprawnością.

W opublikowanym w piątek (21.02.) uzasadnieniu decyzji sędziowie podkreślają, że lekarze są zobowiązani do podawania dokładnych informacji. Rodzice udali się na badania prenatalne w celu jak najwcześniejszego postawienia dokładnej diagnozy.

bFfUUhOv

Kobieta podkreśliła, że zakończyłaby ciążę, gdyby została poinformowana o możliwości poważnego upośledzenia dziecka. Nie zrobiła tego, gdyż lekarze mówili tylko o możliwości wystąpienia "opóźnionego rozwoju". Była to kolejna ciąża kobiety. Pierwszą zakończyła po prenatalnym rozpoznaniu zespołu Turnera czyli uwarunkowanego genetycznie zespołu wad spowodowanego brakiem jednego z chromosomów.

W uzasadnieniu sąd w Karlsruhe podkreślił, że dziecko cierpi na wadę mózgu i nie może pełzać, chodzić ani mówić. Ta fizyczna i psychiczna niepełnosprawność ma "poważne konsekwencje psychologiczne" dla matki. Dlatego sąd przyznał kobiecie odszkodowanie "za ból i cierpienie".

Ponadto sędziowie przyznali rodzicom odszkodowanie "w związku ze zwiększonymi wypłatami alimentów i zwiększonymi wydatkami na opiekę".

bFfUUhOB
Zobacz także: Obejrzyj: Exodusu Ukraińców do Niemiec nie będzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFfUUhOW
Źródło:
Deutsche Welle
KOMENTARZE
(11)
freedom
2 lata temu
Dziwne. W Polsce przeciez kazda matka chce urodzic takie uposledzone dziecko. Zycze tego wszystkim krytykujacym te kobiete.
kpt. Arianato...
2 lata temu
Każdej kobiecie, która zdecyduje urodzić się niepełnosprawne dziecko należy się odpowiednia pomoc. Brak tej pomocy mimo zakazu aborcji jest brakiem szacunku do życia przez rząd.
Dexter
2 lata temu
Mafia zwana kościołem katolickim poucza jak mamy żyć a grubo ponad połowę ma dzieci co z niepokalanego poczęcia? I ciekawe ile z kleru płaci za aborcję zdrowych dzieci żeby tylko nie zgorszyć wiernych we wsiach.
bFfUUhOX
Mia
2 lata temu
Tam jest prawo j sądy
sew
2 lata temu
Poifnormowaliby, to dostałaby odszkodowanie za "ból i cierpienie" podczas ciąży i naruszanie jej stanu psychicznego w kluczowym momencie. Rozumiem, że teraz te biedne, wymagające wsparcia i opieki dziecko matka zostawi i zrobi sobie nowe-lepsze. A może dziecko jest homoseksualne i matka bezpardonowo chce się jego pozbyć? :),