Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Malwina Gadawa
Malwina Gadawa
|
aktualizacja

Ogromny pożar w Warszawie. Prezes Marywilskiej 44: odbudujemy halę [NEWS MONEY.PL]

151
Podziel się:

- Jak tylko odebrałam telefon i usłyszałam o pożarze, wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce. Straszna tragedia. Serce pęka. Płakałam razem z ludźmi, patrząc na to, co się dzieje - mówi w rozmowie z money.pl Małgorzata Konarska, prezeska spółki Marywilska 44. Zapowiada także, że zniszczona hala zostanie odbudowana.

Ogromny pożar w Warszawie. Prezes Marywilskiej 44: odbudujemy halę [NEWS MONEY.PL]
Dogaszanie pożaru kompleksu handlowego przy ul. Marywilskiej 44 w Warszawie (Platforma X, Państwowa Straż Pożarna)

W gaszeniu pożaru na Marywilskiej brało udział ponad 240 strażaków, w szczytowej fazie było 99 wozów bojowych, obecnie. Sytuacja jest już opanowana.

W wyniku pożaru zniszczona została praktycznie cała hala.

Marywilska 44. Spółka odbuduje halę

Marywilska 44 to spółka należąca do Grupy Kapitałowa Mirbud. Spółka zarządza wieloma nieruchomościami, w tym właśnie centrum handlowym, w którym doszło w niedzielę do pożaru. W centrum było 1400 lokali, a jeszcze cztery lata temu rocznie odwiedzało je 5,5 mln klientów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Tego portfele by nie wytrzymały" Jest deklaracja ws. cen prądu

Do sprawy odniosły się też władze Warszawy, będące właścicielem nieruchomości, na której znajdowała się hala. Dzierżawi ją jednak spółka. – Umowa była celowa pod halę handlową i na dzień, w związku z tym, że jest to umowa terminowa, to i cel dzierżawy nie może ulec zmianie – zaznaczył wiceprezydent Tomasz Bratek.

- Jak tylko odebrałam telefon i usłyszałam o pożarze, wsiadłam w samochód i pojechałam na miejsce. Straszna tragedia. Serce pęka. Płakałam razem z ludźmi, patrząc na to, co się dzieje - mówi w rozmowie z money.pl Małgorzata Konarska prezeska spółki Marywilska 44.

- Sytuacja jest dramatyczna, szczególnie dla najemców prowadzących działalność w obiekcie. Im się świat zawalił. Większość z nich prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Po zakończeniu akcji będziemy rozmawiać z nimi w sprawie opracowania nowej, zastępczej koncepcji. Bez prowadzenia działalności nie będą zarabiać, więc chcemy im pomóc - dodaje prezes i zapewnia, że hala zostanie odbudowana.

To już dzisiaj mogę na pewno zadeklarować, odbudujemy centrum. Teraz czekamy na ustalenia policji i straży pożarnej. Nie mamy pojęcia, co się stało i jaka może być przyczyna pożaru - przekonuje Małgorzata Konarska.

Pożar centrum. Ogromne straty

W 2023 roku w centrum największą grupę stanowili najemcy z branży mody (50 proc.), kolejne kategorie to: usługi (10 proc.), artykuły dla dzieci (6 proc.), spożywcza (5 proc.), wyposażenie wnętrz i artykuły domowe (6 proc.) oraz gastronomiczna (3 proc.).

"Handlowym sukcesem jest z pewnością wypracowanie grupy lojalnych klientów, którzy wracają regularnie na Marywilską. Cenią sobie zakupy w kameralnych butikach, cenią niepowtarzalną relację, jaką nawiązują z obsługą sklepu – najczęściej właścicielem, który na bieżąco reaguje na zmieniające się potrzeby konsumenta, a znając upodobania swoich klientów dostosowuje do nich swoją ofertę. Dla wielu klientów ważna jest różnorodność towaru – wśród samych najemców mamy 14 narodowości" - tak spółka w sprawozdaniu opisywała działalność centrum.

"Straszna tragedia dla tysięcy kupców i ich rodzin. Pożar to dla kupców wielkie straty finansowe i utrata źródła utrzymana na długi okres. Jako organizacja obserwujemy rozwój sytuacji" - poinformowało Stowarzyszenie Przedsiębiorców Wietnamskich.

W niedzielę wieczorem organizacje wietnamskie mają spotkać się w sprawie pomocy poszkodowanym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
firma
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(151)
Waldi
2 miesiące temu
Brak standardowych systemów ppoż, pewnie woda w spryskiwaczach była zakręcona, a czujki ci któraś sprawna. Zastanawiam się też na ilu Spółka ubezpieczyła ten kompleks?
Dociekliwy
2 miesiące temu
Odbudują - z krzyżem czy bez krzyża.
PL.
2 miesiące temu
Odnośnie zabezpieczeń p.poż , taki obiekt z materiałami łatwopalnymi powinien być chroniony sygnalizacją , oraz specjalnym systemem gaśniczym. Jeżeli by działały , nie było by katastrofy. Nic nie zostało napisane , dlaczego to nie zadziałało , ani kto jest odpowiedzialny za dopuszczenie obiektu do użytku oraz monitorowania p.poż objektu zawczasu , no i w konsekwencji zaistniałego pożaru. Jeśli już hala spłonęła , najemca powinien był odpowiedzieć za katastrofę budowlaną. Samo bebłanie o koleĵnych decyzjach odbudowy mija się z sensem i niczego nie wnosi.
Apik
2 miesiące temu
Chcą odbudować, hmmm aby pomóc no tak, spółka i Konarska chcą zarobić tym bardziej że miasto oczekuje forsy za dzierżawę gruntu. Czy znajdą się najemcy? Ostatnio coraz puściej tam było, a trzy moje ostatnie tam wyjazdy były beż zakupow- nie znalazłam nic po co pojechałam. A i ceny stały się wysokie nawet tandetnego towaru.
handlarz
2 miesiące temu
Teraz powinni wybudować dwu piętrowa z systemem kamer i naszpikowana alarmami pożarowymi oraz ochroną
...
Następna strona