Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|
aktualizacja

Olsztyński radny nie chciał podwyżki. Odda część pieniędzy. Do jego akcji przyłączyli się mieszkańcy

9
Podziel się:

Olsztyński radny nie chciał podwyżki. Był jednym z niewielu samorządowców z Olsztyna, którzy zagłosowali przeciw wyższym dietom. Mirosław Arczak postanowił podzielić się częścią swoich pieniędzy. Przygotował program minigrantów, który ma pomóc w realizacji miejskich inicjatyw mieszkańców. Co miesiąc przekażą 777 zł na najciekawsze pomysły olsztynian. Do akcji dołączyli także mieszkańcy.

Olsztyński radny nie chciał podwyżki. Odda część pieniędzy. Do jego akcji przyłączyli się mieszkańcy
Olsztyński radny Mirosław Arczak podzieli się częścią swojej diety (EASTNEWS, Archiwum prywatne, Artur Szczepański)

Olsztyński radny Mirosław Arczak postanowił przeznaczyć część swojej diety radnego na działania społeczne w Olsztynie i ościennych gminach. Arczak jako jeden z niewielu głosował przeciwko podwyżkom, dlatego też postanowił podzielić się częścią dodatkowych pieniędzy. Radny i były miejski oficer rowerowy olsztyńskiego ratusza, który w przeciwieństwie do innych radnych utrzymuje się jedynie z samorządowej diety, przeznaczy 777 zł co miesiąc na program minigrantów.

"O zwiększeniu swoich diet z 1789 na 3400 zł zdecydowała większość w Radzie Miasta pod koniec grudnia 2021. Głosowałem przeciw, ale nowa kwota oczywiście wpływa także na moje konto" – czytamy na profilu facebookowym radnego.

Pomysł radnego z Olsztyna spodobał się mieszkańcom

Arczak od samego początku był przeciwny podwyżkom diet. Jego zdaniem nie jest to najlepszy moment na przyznawanie podwyżek radnym. W grudniowym głosowaniu za podniesieniem było 14 radnych, a przeciw zagłosowało trzech samorządowców. Wraz z dietą podniesiono także wynagrodzenie prezydenta Olsztyna Piotra Grzymowicza.

Zobacz także: Pandemia winduje ceny biletów. Gdy odpuści, będziemy latać taniej

Radny chce bez zbędnej, jak pisze, papierologii wspomóc finansowo najciekawsze inicjatywy mieszkańców Olsztyna. Arczak poprosił o przesyłanie do 10. dnia miesiąca opisów pomysłów i propozycji. Arczak zapowiedział, że do 15. dnia miesiąca poinformuje, na jaki pomysł przekaże 777 zł ze swojej diety.

- Zgłoszenia wpływają praktycznie od pierwszych godzin. Dotyczą różnych spraw. Na razie jednak odsyłam wszystkich do krótkiego "regulaminu", zgodnie z którym lista jest otwarta od 1. do 10. dnia każdego miesiąca – mówi money.pl Arczak.

Pomysł spodobał się mieszkańcom, którzy zapowiedzieli, że również dorzucą się inicjatywy Mirosława Arczaka się do pomysłu minigrantów.

- Budujące jest to, że na pewno kwota 777 zł zostanie powiększona przez mieszkańców, którzy widzą sens tej inicjatywy i zapowiadają comiesięczną "dokładkę" na rzecz tego projektu. Na początku każdego miesiąca będę zatem informował jaka pula jest dostępna – mówi Arczak.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(9)
Werty Q
4 miesiące temu
Reszta podwyżki zostanie skasowana przez inflację
cvghj,k
4 miesiące temu
a co zresztą podwyżki?
niestety
4 miesiące temu
I tak jest do przodu. Radni w Polsce powinni udzielać się społecznie za zwrot kosztów dojazdu i dieta w wysokości delegacji krajowej.
Mazur
4 miesiące temu
W olsztynie rządzi po i sld. Sobie darmozjady napychają kabze a w najbiedniejszym województwie stojącym lasami chcą zakazać palenia drewnem.
BEZRADNY
4 miesiące temu
A RADNI Z POKO GŁOSOWALI ZA PODWYŻKĄ SOBIE I SWOJEMU PREZYDENTOWI !!!!! to jest cała opozycja , jak najwięcej się nachapać::::